Brits uz paģirām veikalā pirktā austerē atrod pērli, Mixnews.lv

Brits uz paģirām veikalā pirktā austerē atrod pērli

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 27. februārī plkst. 13:51

Kāds brits, paģiru brokastīm nopērkot dažas svaigas austeres, vienā no tām atrada pērli, ziņo ārvalstu prese, atsaucoties uz "The Daily Mirror".

Nelielas Kornvelas pilsētiņas iedzīvotājs Džeimss Hamfriss (34) sestdienas rītā, kā ik katru sestdienu vietējā veikalā iegādājās austeres, lai atbrīvotos no paģirām. Pērli viņš atrada brokastu laikā.

Veikala īpašnieks, zivju tirgotājs Garets Horners teica, ka austeres tirgo jau vairāk nekā trīsdesmit gadus, taču vēl nevienā no tām nekad nav atrasta pērle. Horenera vectēvs, starp citu, veikalu atvēra 1936.gadā un arī viņš nekad "neko nebija dzirdējis par to, ka būtu atrasta kāda pērle".

Pēc Hamfrisa teiktā, atrastā pērle bija neliela, taču ideālas formas. Viņš no tās vēlētos izveidot rotaslietu, piemēram, izmantot kā aci sudraba zivij.

Kā avīzei pastāstījis Plimutas nacionālā jūras akvārijas pārstāvis Pols Kokss, dabīgā vidē pērles ir sastopamas ļoti reti. Turklāt parasti tās tiek atrastas pērļu austerēs, nevis parastās Klusā okeāna austerēs kā tas noticis šoreiz. Lielākā daļa pārdošanā esošo pērļu ir audzētas mākslīgi. Viņš piebilda, ka nekad nav saticis cilvēkus, kas ir atraduši "dabīgu" pērli.

Savukārt juvelieri atturas noteikt precīzu pērles cenu, taču, ievērojot šāda atraduma unikalitāti, tā īpašniekam pērle ir nenovērtējama. Jāuzsver, ka dabīgas pērles ir ļoti dārgas.

Komentāri