Rīgā pilsētas kanālā mītošajiem bebriem meklēs jaunu barotāju, Mixnews.lv

Rīgā pilsētas kanālā mītošajiem bebriem meklēs jaunu barotāju (2)

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 28. februārī plkst. 18:27

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments iecerējis nomainīt pašreizējo Rīgas pilsētas kanālā mītošo bebru barotāju, lai atrastu jaunu, kurš ne tikai barotu, bet arī veiktu šo dzīvnieku monitoringu, ziņo LETA.

Kā šodien Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā stāstīja Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš, pašreizējais bebru barotājs dzīvniekiem paredzētajā vietā noliek tikai ēdienu un nespēj sniegt atbildes par to, kādas izmaiņas vērojamas šo dzīvnieku uzvedībā.

Viņš skaidroja, ka jaunais bebru piebarotājs varētu būt, piemēram, kāds jauns zooloģijas students, kuram būtu interese par šo lietu, tādējādi viņš ne tikai noliktu ēdienu, bet arī ar interesi sekotu līdzi bebru dzīvei un tās izmaiņām Rīgas pilsētās kanālā.

Rīgas pilsētās kanālā mītošo bebru piebarošanai un monitoringam no Vides aizsardzības fonda līdzekļiem iecerēts novirzīt 2942 latus.

Problēmas ar bebriem ir ne tikai Rīgas centrā, bet arī citviet Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā. Ik pavasari Piķurgas upītē bebru sacelto dambju dēļ upīte applūst, appludinot Biķernieku ielu.

Bebru sacelto dambju dēļ katru pavasari rodas problēmas Biķernieku ielā. Šajā gadījumā situāciju iecerēts risināt savādākā veidā nekā ar Rīgas centrā mītošajiem bebriem. Paredzēts, ka Piķurgas upītē pa ūdens ceļu izbrauks amfībija, kas nojauks bebru saceltos dambjus.

Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieks akcentēja, ka Rīgai ir jāattīra savā teritorijā esošais upītes posms, jo Stopiņu novads to jau ir izdarījis un upītes ūdens Rīgas pusē bebru sacelto sprostu dēļ nespēj dabīgā ceļā aizplūst tālāk.

Piķurgas upītes tīrīšanai no Vides aizsardzības fonda līdzekļiem plānots atvēlēt 44 991 latu.

Naudas piešķīrumu šodien akceptēja Mājokļu un vides komiteja, taču tas vēl jāvērtē Finanšu un administrācijas lietu komitejai, savukārt gala lēmumu par līdzekļu sadali pieņems Rīgas dome.

Atgādinām, ka pagājušogad novembrī tika ziņots, ka bebri Rīgas kanālā ir ērti iedzīvojušies un kļuvuši arvien drosmīgāki, apgraužot vairākus kokus Raiņa bulvāra malā, kurus šajā pavasarī nāksies stādīt no jauna.

Kā iepriekš stāstīja Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko (GKR), bebri kļuvuši gudrāki un bezkaunīgāki. Piemēram, viņš novērojis, kā bebrs mierīgi pagaidījis, kamēr pie Brīvības pieminekļa noslēdzas goda sardzes maiņa un kareivji dodas prom, un tikai tad, kad bijis drošs, ka viņu neviens kārtības sargs nepamanīs, netraucēs un nepadzīs, devies grauzt tuvējos krūmus.

Līdz 2012.gada sākumam ar dzelzs sētiņu nožogoti 27 kanālmalas koki, tādējādi tos pasargājot no bebriem.

Komentāri 2
ibiopirms 6 gadiem
bioloģijas studentiem tas varētu būt obligātais praktikums - turpat pie fakultātes iziet pakomunicēt ar mazajiem brāļiem. pie viena samonitorētu, aptaujātu par ko bebri taisās balsot un sadotu arī rijamos kociņus... ko sakāt, biedri ibiologi? :)
zoologijas studentspirms 6 gadiem
vai, ludzu, varetu uzzinat cik studentam par bebru piebarosanu maksatu? bet ideja nav slikta