Austrālijā šovasar sasniegts karstuma rekords, Mixnews.lv

Austrālijā šovasar sasniegts karstuma rekords

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 1. martā plkst. 18:01

Austrālijā šogad reģistrēta karstākā vasara novērojumu veikšanas vēsturē, atsaucoties uz Austrālijas Meteoroloģijas dienesta datiem, ziņo "bnn.lv"

Austrālijā piedzīvots visu laiku karstākais laiks sešu mēnešu periodā – no septembra līdz februārim. Iepriekš, rēķinot vidējās diennakts gaisa temperatūras, karstākā vasara piedzīvota 1997. un 1998.gada sezonā.

Eksperti norāda, ka rekordu sasniegt ļāvušas rekordaugstās temperatūras, kas reģistrētas šī gada janvārī. Taču liels karstums valdījis arī decembrī un februārī, palīdzot vidējai vasaras sezonas temperatūrai pakāpties līdz 28,6 grādiem pēc Celsija.

Augstās temperatūras šī gada sākumā izraisīja plašus mežu ugunsgrēkus, kuri iznīcināja daudzas ēkas Jaundienvidvelsas un Viktorijas štatos. Tāpat liesmas nogalināja tūkstošiem mājlopu, un valstī tika slēgti arī visi nacionālie parki un dabas rezervāti.

Austrālijas meteoroloģijas birojam pat aptrūkās krāsas, ar ko atzīmēt karstuma mocītās teritorijas, līdz ar to valsts meteoroloģiskajai kartei tika pievienoti divi jauni toņi – fuksija un tumši violets. Tās nepieciešamas, lai atzīmētu teritorijas, kur temperatūras sasniedz 54 grādus pēc Celsija. Iepriekšējais temperatūru maksimums, ko kartes spējušas ilustrēt, bija apstājies pie 50 grādiem.

Jāpiebilst, ka, pieaugot gaisa temperatūrai, Austrālijā mežu ugunsgrēki notiek katru gadu. 2009.gadā Viktorijas štatā liesmas prasīja 173 cilvēku dzīvības, un šī diena iegājusi vēsturē ar nosaukumu "Melnā sestdiena".

Foto: vokrugsveta.ru, news.am

Komentāri