Krievijas tūristi Jūrmalas vietā sāk dot priekšroku Palangai, Mixnews.lv

Krievijas tūristi Jūrmalas vietā sāk dot priekšroku Palangai

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 3. martā plkst. 12:30

Lietuvas kūrortpilsēta Palanga pirmo reizi kļuvusi par Krievijas tūristu iecienītāko Baltijas kūrortu, apsteidzot Jūrmalu, kura iepriekš šo titulu ieguva deviņus gadus, atsaucoties uz tūrisma portālu "travel.ru" raksta "kasjauns.lv".

Tiesa, šajā aptaujā par Jūrmala novērtēta kā labākais galamērķis atpūtai ģimenēm ar bērniem - šo titulu pilsēta ieguvusi pirmo reizi.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis norādīja, ka šis apbalvojums Jūrmalai skaidri iezīmē ceļotāju auditoriju un nākotni, kas arī turpmāk būs spēcīgs dzinulis, lai vēl vairāk attīstītu pilsētas infrastruktūru un rīkotu īpašus pasākumus bērniem un jauniešiem.

"Tas, ka desmito reizi nesaņemam zvaigzni kā Baltijas labākais kūrorts, mums ir ļoti stiprs veicinātājs strādāt vēl vairāk, lai jau 2013.gadā saņemtu Baltijas labākā kūrorta statusu desmito reizi," uzsvēra Truksnis.

Savukārt Jūrmalas domes deputāts Māris Dzenītis ("Reģionu alianse") uzskata, ka līderpozīciju zaudēšana Krievijas tūrisma tirgū rada bažas, jo tūristi no kaimiņzemes veido vislielāko Jūrmalas viesu īpatsvaru. 2012.gada ziemas sezonā viesu skaits no Krievijas Jūrmalā bija 22% no kopējā tūristu skaita, bet vasarā šis rādītājs pārsniedz pat 30%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Dzenītis uzskata, ka šāda situācija ir tiešas sekas tam, ka netiek pievērsta pietiekama uzmanība kūrorta attīstībai un Jūrmalas dome jau vairāk nekā gadu darbojas bez vietnieka ekonomikas un attīstības jautājumos (2011.gada decembrī no šī amata atbrīvoja Dzenīti).

Jūrmalai ir vairāk nekā 150 gadu sena kūrorta vēsture un kūrorta ārstniecības tradīcijas, tā ir zaļa pilsēta ar lielām aizsargājamām dabas teritorijām - Ķemeru nacionālo parku, Lielupes palieņu pļavām, Ragakāpas dabas parku, balto smilšu pludmali 26 kilometru garumā, kāpām, priežu mežiem un parkiem.

Tāpat Jūrmalā izveidota plaša tūrisma infrastruktūra, kas atbalsta veselīgu dzīvesveidu un sniedz daudzveidīgas aktīvās atpūtas, sporta, kultūras un izklaides iespējas. Pilsētā ir vairāk nekā 40 dažādu kategoriju tūrisma mītņu un gandrīz 300 ēdināšanas uzņēmumu.

Jūrmala ir bagāta ar dabas dziednieciskajiem resursiem - trīs veidu minerālūdeņiem un ārstnieciskajām dūņām.

Foto: no vietnes trekearth.com

Komentāri