Ēģiptē diskutē par ieceri izīrēt Gīzas piramīdas un sfinksu tūrisma operatoriem, Mixnews.lv

Ēģiptē diskutē par ieceri izīrēt Gīzas piramīdas un sfinksu tūrisma operatoriem (2)

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 4. martā plkst. 17:34

Lai ātrāk atjaunotu valsts ekonomiku, Ēģiptes finanšu ministrija ir piedāvājusi izīrēt Gīzas piramīdas, Sfinksu, tempļus Luksorā un Abusmbelā, ziņo ārvalstu prese, atsaucoties uz "Egypt Independent".

Finanšu ministrija uzskata, ka šo monumentu nodošana īrē tūrisma kompānijām piecu gadu laikā valstij ļautu nopelnīt apmēram 200 miljardus ASV dolāru.

Senatnes pieminekļu augstākās padomes ģenerālsekretārs Adels Abdels Satars apstiprinājis, ka 2013.gada janvārī Finanšu ministrija viņam nosūtījusi kāda Abdalas Mafuza vēstuli. Mafuza piedāvājis iznomāt piramīdas. Sataram priekšlikums nav paticis, taču nolēma nodot vēstuli Kultūras pieminekļu saglabāšanas ministrijai, kura priekšlikumu noraidīja.

Savukārt ēģiptoloģe Monika Hanna šo ideju atbalsta. Viņa uzskata, ka informācijas izplatīšana par vēstuli ir savdabīgs "lakmusa papīrs, kas rāda, cik tālu var iet Ēģiptes varas iestādes, lai saglābtu ekonomiku".

Izskanējusi arī informācija, ka pasaulslavenos pieminekļus varētu īrēt Kataras uzņēmēji, kuri atbalstīja Hosni Mubaraka aiziešanu no Ēģiptes prezidenta amata 201.gadā. Satars noliedza Kataras saistību ar šo priekšlikumu.

Komentāri 2
Heipirms 6 gadiem
Peec Latvijas parauga vajag tur izmitinaat sveshu valstu cietumniekus....
Heipirms 6 gadiem
Varbuut labaak cietumniekus no Eiropas valstiim tur var izmitinaat....