Vācu muzejs atdod nacistu nolaupītu gleznu, Mixnews.lv

Vācu muzejs atdod nacistu nolaupītu gleznu

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 5. martā plkst. 18:20

Otrdien viens no Vācijas muzejiem pirmo reizi atdevis nacistiskā režīma nolaupītu gleznu kāda ebreju mākslas tirgotāja mantojuma pārvaldītājiem, LETA-AFP.

Monreālas Konkordijas universitāte Maksa Šterna mantojuma pārvaldītāju vārdā paziņoja, ka Štutgartes Valsts galerija esot atdevusi ziemeļu renesanses laikmeta gleznu, kas savulaik piederējusi mākslas dīlerim. Restitūcijas projekta vadītāja Klerensa Epšteina mākslas darbu saņēma svinīgā ceremonijā Kanādas vēstniecībā Berlīnē. Viņu pavadīja Kanādas imigrācijas ministrs Džeisons Kenijs.

Gleznas "Jaunava ar bērnu" autors ir flāmu mākslinieks Flemales meistars, ko mūsdienu zinātnieki identificē kā Robetu Kampinu. Pēc Otrā pasaules kara darbs tika ziedots Štutgartes muzejam.

Konkordijas universitāte kopš 2003.gada centusies atgūt vairāk nekā 400 gleznas, kas kādreiz bija Šterna kolekcijā, bet piespiedu kārtā tika pārdotas 1937.gadā.

Mākslas tirgotājs togad slēdza savu galeriju Diseldorfā un aizbēga uz Londonu, taču rezultātā apmetās uz dzīvi Kanādā. Londonā viņam nācās šķirties vēl no vairākām gleznām, tostarp "Jaunavas ar bērnu", lai iegādātos vīzu savai mātei.

Vēlāk Šterns kļuva par vienu no Kanādas nozīmīgākajiem mākslas darbu tirgotājiem un kolekcionāriem.

Foto: kammermusikkammer.blogspot.com

Komentāri