Tallinas televīzijas torni izrotās ar milzīgu gleznojumu, Mixnews.lv

Tallinas televīzijas torni izrotās ar milzīgu gleznojumu

фото

Kaleidoskops | 2016. gada 3. novembrī plkst. 16:44

Tuvojoties Igaunijas valsts dzimšanas dienai, Tallinas televīzijas tornis nākamvasar gaidāmā starptautiskā ielu mākslas festivāla "Mextonia" laikā tiks izrotāts ar milzīgu sienu gleznojumu, ziņo LETA-BNS.

Meksikas valdības finansētais festivāls "Mextonia" ("Meksikāņi - Igaunijai") Tallinā norisināsies no 2017.gada 14. līdz 22.jūnijam. Iecerēts, ka tā laikā jaunus, košus vaibstus iegūs aptuveni 30 Igaunijas galvaspilsētas ēkas, sētas un pazemes pārejas.

Kā izdevumam "Estonianworld.com" pastāstījis Edgars Sančess no kustības "Nueve Arte Urbano", kas ir viena no šā pasākuma galvenajām rīkotājām, projekta mērķis ir izcelt Igaunijas kultūrvēsturisko mantojumu, veidojot sienu gleznojumus, kas ietvertu igauņiem un Igaunijai nozīmīgus simbolus.

Tallinas televīzijas torņa menedžere Rīna Rosipū ziņu aģentūru BNS informējusi, ka torņa sienas paredzēts apgleznot aptuveni 200 kvadrātmetru platībā.

"Televīzijas tornis noteikti ir ieinteresēts piedalīties šajā projektā, lai tādā veidā dotu savu ieguldījumu Igaunijas Republikas simtgades svinībās," viņa piebildusi.

Pēc Rosipū teiktā, tiekoties ar projekta iniciatoriem, noskaidrots, ka tehniski šos gleznojumus iespējams veidot tā, lai tie nenodarītu nekādu kaitējumu torņa sienām un vajadzības gadījumā varētu tikt noņemti.

"Mērķis ir kopīgiem spēkiem radīt mākslas darbu, kas harmonētu gan ar pašu celtni, gan apkārtējo vidi. Tas noteikti palīdzēs izcelt televīzijas torni kā nozīmīgu Igaunijas Republikas brīvības simbolu un radīt tam jaunu pievienoto vērtību," viņa uzsvērusi.

Komentāri