Tuvākajās dienās Latvijā pastiprināsies sals, Mixnews.lv

Tuvākajās dienās Latvijā pastiprināsies sals (1)

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 9. martā plkst. 09:45

Brīvdienās un arī darba nedēļas pirmajās dienās Latvijā pastiprināsies sals, tādējādi gaisa temperatūra naktīs vietām var noslīdēt zem mīnus 20 grādiem.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi prognozē, ka brīvdienās un arī nākamās nedēļas sākumā Latvijā saglabāsies saulains laiks bez ievērojamiem nokrišņiem, un, pūšot lēniem vējiem, nakts stundās spēkā pieņemsies sals.

Līdz ar to gaisa temperatūra naktīs Latvijas lielākajā daļā gaisa temperatūra būs no – 15 līdz - 20 grādi, savukārt dažviet zem skaidrām debesīm gaisa temperatūra pazemināsies līdz pat mīnus 20, mīnus 23 grādiem.

No nākamās darba nedēļas vidus Latvijai no ziemeļiem tuvosies nelieli cikloni, kas nesīs vairāk mākoņu un vietām arī nelielu sniegu. Vējš pakāpeniski iegriezīsies no dienvidrietumiem un piekrastē pastiprināsies līdz brāzmainam. Līdz ar to sals pakāpeniski mazināsies, un nākamās nedēļas beigās gaisa temperatūra naktīs paredzama virs - 15 grādiem, bet dienā 0 - 5 grādi.

LVĢMC speciālisti norāda, ka marts Latvijā var būt ļoti kontrastains. Minimālā temperatūra 1942.gadā Ainažos sasniedza mīnus 34,4 grādus, bet maksimālā plus 20,8 grādus Mērsragā 1968.gadā.

Pēdējā desmitgadē kopumā ļoti silts marts bijis 2007.gadā, savukārt ziemas laika apstākļi vēl aizvien martā saglabājās 2005. un 2006.gadā. 2005.gada 2.martā gaiss daudzviet Latvijā atdzisa pat līdz mīnus 23, mīnus 27 grādiem. Arī 2006.gadā martā termometra stabiņš noslīdēja zem mīnus 20 grādu atzīmes un pavasaris Latvijā ienāca vien pēdējās marta dienās. Sinoptiķi prognozē, ka šogad stabili, pavasarīgi laika apstākļi varētu iestāties tikai marta pēdējā nedēļā pirms Lieldienām.

Foto: arputniem.wordpress.com

Komentāri 1
Катюшкаpirms 6 gadiem
Когда уже будет тепло...(((