Zosēnos naktī valdījis mīnus 24 grādu sals, Mixnews.lv

Zosēnos naktī valdījis mīnus 24 grādu sals

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 10. martā plkst. 11:31

Aizvadītajā naktī visaukstāk bijis Zosēnos, kur gaisa temperatūra pazeminājusies līdz mīnus 24 grādiem, ziņo LETA, atsaucoties uz Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informāciju.

Mīnus 20 grādu sals naktī bijis arī Ainažos, bet citviet sals nav bijis tik bargs. Vissiltāk naktī bijis Kurzemes piekrastē, kur gaisa temperatūra bijusi no mīnus 8 līdz mīnus 9 grādiem, bet Rīgā gaisa temperatūra pazeminājusies līdz mīnus 11 grādiem.

Šogad pēdējo reizi tik liels sals, neskaitot vakardienas mīnus 23 grādus Daugavpilī, bijis februāra trešās dekādes sākumā un janvāra izskaņā. Februāra trešās dekādes pirmajās dienās Vidzemes un Alūksnes augstienēs naktī un rīta pusē gaisa temperatūra noslīdēja līdz mīnus 20, mīnus 21 grādam, savukārt naktī uz 23.janvārī Daugavpilī temperatūras stabiņš noslīdēja līdz mīnus 24 grādiem, savukārt Ventspilī tajā pašā laikā minimālā gaisa temperatūra bija tikai mīnus 2 grādi.

Kā prognozē sinoptiķi, šodien laika apstākļus virs Latvijas noteiks anticiklons, līdz ar to saglabāsies pārsvarā saulains laiks, un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Dienvidos mākoņu būs nedaudz vairāk. Dienā pūtīs mērens ziemeļaustrumu, austrumu vējš, kas dienas vidū jūras piekrastē brāzmās pastiprināsies līdz 14 metriem sekundē, bet gaisa temperatūra nepārsniegs mīnus 2, mīnus 7 grādus.

Komentāri