Viļakas novadā noslēgusies klostera ēkas rekonstrukcija, Mixnews.lv

Viļakas novadā noslēgusies klostera ēkas rekonstrukcija

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 10. martā plkst. 16:08

Viļakas novadā Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projektā noslēgušies klostera ēkas 1.kārtas rekonstrukcijas darbi, aģentūru LETA informēja Viļakas novada domes Attīstības plānošanas nodaļas speciāliste sadarbības jautājumos Vineta Zeltkalne.

Īstenojot projektu "Kultūras un radošo industriju centru attīstību Rapinā, Viļakā un Pečoros", pagājušā gada martā Viļakas novada dome noslēdza ar SIA "Ozolmājas" līgumu par klostera ēkas 1.kārtas rekonstrukciju. Pagājušā gada rudenī būvfirma pabeidza jumta, pamatu un ēkas fasādes rekonstrukciju. Tā kā aizkavējās apkures katla piegāde, tad pašvaldība pagarināja līgumu ar būvfirmu par būvdarbu izpildi, jo iekšējo apdari un rekonstrukciju ir iespējams veikt tikai apkurinātās telpās.

Ēkā ir ierīkota centrālā apkure, centrālā ūdens un kanalizācijas apgāde, izbūvēta ventilācija, ēkas daļā ierīkoti iekšējie elektrības tīkli, ir izbetonētas grīdas un ieklāts linoleja segums, veikta sienu izbūve, sienu špaktelēšana, gruntēšana un krāsošana, daļēji rekonstruēta katlumāja un uzstādīts apkures katls. Rekonstruēto telpu kopējā platība ir 321,53 kvadrātmetri.

Ēkas rekonstruētajā daļā ir izveidota daudzfunkcionāla zāle semināriem, apmācībām, kultūras un citiem radošiem pasākumiem, mācību virtuve, nodarbību telpas un labierīcības, kas ir pielāgotas arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Saskaņā ar atbalstīto projektu turpināsies mēbeļu un aprīkojuma iegāde rekonstruētajām telpām. Pašvaldība veic cenu aptauju un meklē iespējamos risinājumus, kā klostera ēku pieslēgt centrālajai pilsētas kanalizācijai. Ēka būs pieejama pasākuma rīkošanai, kad tiks iegādātas mēbeles un tiks nodrošināts centralizēts kanalizācijas pieslēgums. Šos darbus plānots pabeigt pavasarī.

Pašvaldības vadība cer, ka izdosies piesaistīt projektu finansējumu arī klostera ēkas otrās kārtas rekonstrukcijai, kur plānots ierīkot telpas nakšņošanai, kas dos iespēju piedāvāt organizēt vairāku dienu seminārus un iesaistīties starptautiskos apmācību un apmaiņu projektos.

Klostera ēkas 1.kārtas rekonstrukcija izmaksājusi - 248 480 eiro (174 633 latus) ar PVN. No projekta kopējām izmaksām 90% finansē Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instruments, 5% - Latvijas valsts un 5% - Viļakas novada dome.

Foto: no vietnes vilaka.lv

Komentāri