Serbijas policija atradusi 2006.gadā nozagtu Rembranta gleznu, Mixnews.lv

Serbijas policija atradusi 2006.gadā nozagtu Rembranta gleznu

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 12. martā plkst. 13:57

Serbijas policija atradusi 2006.gadā nozagtu holandiešu mākslinieka Rembranta gleznu, ziņo LETA-AFP, atsaucoties uz policijas paziņojumu.

"Tēva portrets" tika uziets pirmdien policijas operācijā Sremska Mitrovicā, 50 kilometrus uz rietumiem no Belgradas. Kopumā aizturēti četri cilvēki, norādīja policija.

2006.gada janvārī Rembranta glezna un vēl trīs citi darbi tika nozagti no muzeja Novi Sadā. "Tēva portrets" 10 gadus pirms tam jau vienreiz bija nozagts, taču vēlāk to atrada Spānijā. Gleznas vērtība aprēķināta ap 2,5 miljoniem sterliņu mārciņu (diviem miljoniem latu).

Aptuveni 1630.gadā radītais darbs ir 28 centimetrus augsts un 22,5 centimetrus plats.

Pārējo Novi Sadā nozagto gleznu autori bija flāmu baroka gleznotājs Rubenss, 17.gadsimta itāļu mākslinieks Frančesko Molā un kāds nezināms vācu un holandiešu izcelsmes gleznotājs.

Tolaik policija ziņoja, ka divi bruņoti un maskās tērpti laupītāji esot ielauzušies muzejā un sasējuši divus darbiniekus, kas tobrīd atradās ēkā. Neviena no atlikušajām nozagtajām gleznām līdz šim vēl nav atrasta. Rembrants Harmenszons van Reins, kurš dzīvoja no 1606.līdz 1669.gadam, uzskatīts par vienu no Eiropas dižākajiem baroka laikmeta gleznotājiem.

Reprodukcija: no vietnes artcyclopedia.com

Komentāri