Pētījums: Neizgulējušās sievietes no rītiem ir piktākas nekā vīrieši, Mixnews.lv

Pētījums: Neizgulējušās sievietes no rītiem ir piktākas nekā vīrieši

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 13. martā plkst. 14:16

Sievietes no rītiem ir piktākas nekā vīrieši, jo daiļā dzimuma pārstāvēm ir nepieciešams vairāk miega, liecina amerikāņu zinātnieku veikts pētījums, ziņo LETA.

Djūka universitātes zinātnieki izpētījuši 210 cilvēku gulēšanas paradumus, atklājot, ka sievietes, kuras naktī pietiekoši neizgulējās, no rītiem bija daudz naidīgākas un piktākas nekā vīrieši, kas gulēja tikpat ilgas stundas. Pētnieki secinājuši, ka hormonālo atšķirību dēļ sievietēm ir nepieciešams vairāk miega nekā vīriešiem.

Pienācīgi neizguļoties, sievietes cieš garīgi un fiziski, jo daiļā dzimuma pārstāvēm ir nepieciešams vairāk miega, lai nodrošinātu hormonu līdzsvaru organismā, skaidroja universitātes profesors Edvards Suaress.

"Slikts miegs, ko izvērtē pēc gulētajām stundām, pamošanās līmeņa naktī un iemigšanas laika, vairāk var atstāt nopietnu iespaidu uz sieviešu veselību. Mēs atklājām, ka sievietēm slikts miegs cieši saistīts ar psiholoģiskā stresa augstu līmeni un izteiktāku naidīgumu, depresiju un dusmām," skaidroja Suaress.

"Savukārt vīriešiem pie tāda paša veida miega traucējumiem šīs izjūtas nebija tik izteiktas," piebilda pētnieks.

Amerikāņu zinātnieku pētījumā arī secināts, ka ilgstoši miega traucējumi sievietēm palielina sirds slimību, depresijas un psiholoģisku problēmu risku.

Foto: no vietnes hellobeautiful.com

Komentāri