Uzbekistānas futbola fani turpmāk nedrīkstēs apmeklēt spēles ar krāsotu seju, ienest dzīvniekus un alkoholu, Mixnews.lv

Uzbekistānas futbola fani turpmāk nedrīkstēs apmeklēt spēles ar krāsotu seju, ienest dzīvniekus un alkoholu

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 13. martā plkst. 21:58

Uzbekistānas kultūras un sporta ministrija aizliegusi futbola faniem nokrāsot sejas vai jebkuras citas ķermeņa daļas, ziņo LETA-AFP.

Jaunpieņemtais likums nosaka, ka Uzbekistānas futbola faniem turpmāk nebūs atļauts nokrāsot seju vai citas ķermeņa daļas, kā arī stadionā aizliegts ieiet ar dzīvniekiem un ienest alkoholu.

Likumā arī minēts, ka spēļu laikā skatītāji nedrīkst izmantot aizvainojošus saukļus vai izvietot neslavu ceļošus plakātus, zīmes vai simbolus, kas varētu kurināt etnisku, rasistisku vai reliģisku naidu.

Kodeksu apstiprinājusi iekšlietu ministrija, un tas nosaka, ka faniem pirms spēlēm būs arī jāveic speciālas policijas pārbaudes, lai noteiktu, vai viņi uz spēlēm nav ieradušies ar šaujamieročiem, sprāgstvielām, nažiem vai bīstamiem šķidrumiem.

Tiem faniem, kas neievēros jauno kodeksu, būs aizliegs ieiet stadionā, neatgriežot biļetes vērtību, un varēs tikt piemērota likuma bardzība, teikts kodeksā.

Faniem ir atļauts stadionos ienest karogus, bungas un plakātus, kas atbilst noteiktam izmēram un tipam. Tas, kāpēc tika aizliegta seju krāsošana, nav paskaidrots, tomēr valstī valda nosodoša politika pret šādām darbībām. Tā, piemēram, valsts televīzija nesen tetovējumus nodēvēja par morālās degradācijas zīmi un to, ka tie ir rietumu postošās masu kultūras elementi.

Futbols Uzbekistānā kļuva par populārāko sporta veidu, kad 2011.gadā valstsvienība sasniedza Āzijas kausa pusfinālu. Pērn Uzbekistānas Futbola federācija saņēma FIFA Godīgas spēles apbalvojumu par nacionālās izlases labu uzvedību un valsts pārstāvēto klubu piedalīšanos Āzijas Futbola konfederācijas (AFC) sacensībās.

Foto: lenta.ru

Komentāri