Latvijas iedzīvotājiem visvairāk garšo malta kafija, Mixnews.lv

Latvijas iedzīvotājiem visvairāk garšo malta kafija

фото

Kaleidoskops | 2017. gada 12. jūlijā plkst. 17:10

61% Latvijas iedzīvotāju ikdienā dod priekšroku maltajai kafijai, tā liecina „Maxima Latvija” veiktā aptauja par iedzīvotāju kafijas dzeršanas paradumiem.

Savukārt 18% respondentu norādīja, ka priekšroku dod šķīstošajai kafijai, 16% visbiežāk iegādājas kafijas pupiņas, lai kafiju mājās samaltu paši, 3% izvēlas šķīstošās kafijas dzērienus, bet 2% kafijas pagatavošanai iegādājas kafijas kapsulas.

„Lai arī pircēji nemainīgi priekšroku dod maltajai kafijai, pēdējos gados vērojams pārdošanas apjoma pieaugums tieši pupiņu kafijai un kafijas automātiem, kas skaidrojams ar to, ka iedzīvotāji arvien biežāk novērtē svaigi maltas kafijas garšu un aromātu,” pircēju iepirkšanās paradumus komentē „Maxima Latvija” biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Visbiežāk iedzīvotāji bauda kafiju divas līdz trīs reizes dienā, tā atzina 58% respondentu, atklājot, ka iecienītākais laiks, kad dzert kafiju, ir no rīta. Savukārt 45% respondentu atzina, ka konkrētam laikam kafijas baudīšanā nav nozīme, jo to mēdz dzert visas dienas garumā. 20% respondentu atzina, ka kafiju dzer vienu reizi dienā, bet 15% no visiem aptaujātajiem atzina, ka kafiju dzer četras līdz sešas reizes dienā.

Vairāk nekā puse jeb 51% respondentu ikdienā visbiežāk dod priekšroku melnai kafijai, 39% – kafijai ar pienu, bet salīdzinoši retāk respondentu krūzes pilda kapučīno (4%), latte (4%) vai espresso (2%). Attiecībā uz kafijas saldināšanu respondentu vidū vienprātīgas izvēles nav – 49% pie kafijas pievieno cukuru, savukārt 51% savu kafiju nesaldina.

Komentāri