Cēsīs par 7 miljoniem eiro būvēs Kosmosa centru, Mixnews.lv

Cēsīs par 7 miljoniem eiro būvēs Kosmosa centru (2)

фото

Kaleidoskops | 2017. gada 16. augustā plkst. 09:40

Cēsu Kosmosa izziņas centra izveide Cīrulīšu ielā 63 varētu izmaksās 6 līdz 7 miljonus eiro, pieļāva Cēsu novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Laine Madelāne.

Projekta izmaksas segs gan no pašvaldības līdzekļiem, gan piesaistot struktūrfondu finansējumu. Pašlaik valsts tehniskā projekta izstrādei piešķīrusi 35 000 eiro.

Šobrīd Cēsu novada pašvaldība izsludinājusi Cēsu Kosmosa izziņas centra metu konkursu, un pretendentu pieteikumi tiks gaidīti līdz 16.oktobrim.

Kosmosa izziņas centrs plānots kā kaut kas līdzīgs "Ahhaa" zinātnes centram Tartu, Igaunijā, taču, kā vēsta nosaukums, tas tiks veltīts kosmosa tematikai un dabas zinātnes tur tiks apskatītas caur kosmosa prizmu. Plānots, ka centrs varētu konkurēt Skandināvijas līmenī, piesaistot apmeklētājus ne tikai no Latvijas un tās kaimiņvalstīm, bet arī no turienes, apgalvoja Madelāne.

Tāpat iecerēts, ka centrā varētu darboties vietējais "Zinoo" centrs, kas līdz ar tā atvēršanu beigs savu darbību. Kosmosa centrs būšot "Zinoo" turpinājums, skaidroja Madelāne.

"Zinoo" centrus veido "Latvijas zinātnes centru apvienība", kas ir noformēta kā biedrība, kuras vienīgā amatpersona ir Cēsu domes deputāts Pauls Irbins (V). Pēdējos gados biedrība ir strādājusi ar aptuveni pusmiljona eiro apgrozījumu, bet 2015.gadā tās ienākumi pārsniedza izdevumus par 74 000 eiro, savukārt pērn izdevumi pārsniedza ieņēmumus par 68 000 eiro. Cēsu Kosmosa izziņas centrs durvis varētu vērt ne ātrāk kā 2020.gadā, pieļāva Madelāne.

Komentāri 2
Liene Liepiņapirms 1 gada
Būs tev arī apskatīt
Evita Šadelkopirms 1 gada
Liene Liepiņa