Jaunais pāvests Francisks fano par "San Lorenzo" futbola klubu (FOTO), Mixnews.lv

Jaunais pāvests Francisks fano par "San Lorenzo" futbola klubu (FOTO)

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 15. martā plkst. 16:04

Jaunais pāvests Francisks ir ilggadējs Argentīnas futbola kluba Buenosairesas "San Lorenzo de Almagro" fans un dzīvo netālu no tā mājas spēļu stadiona, ziņo LETA-AFP.

"San Lorenzo de Almagro" fani ir ļoti laimīgi, ka tās līdzjutējs Horhe Mario Bergoljo kļuvis par jauno katoļu baznīcas vadītāju.

"Jaunais pāvests no "San Lorenzo" ir pat vēl nozīmīgāks par Djego Maradonu vai [tango dziedātāju] Karlosu Gardelu," izteicies vienības fans Marselo Ladelfa. Viņš arī nosauca Francisku par "visizcilāko argentīnieti vēsturē".

Savukārt 70 gadus vecais ārsts Alberto Džordži, kurš specializējas sporta medicīnā, izteicās, ka apraudājies brīdī, kad uzzinājis par jauno pāvestu.

"Mēs joprojām tam nespējam noticēt," viņš sacīja.

Vienības oficiālajā mājas lapā ievietota pāvesta kluba biedra karte, kā arī bilde, kurā redzams jaunais pāvests, turot komandas kreklu.

фото

77 gadus vecais Valters Nieto atzina, ka nekad neaizmirsīs dienu, kad Bergoljo 2011.gadā iesvētīja komandas jauno kapelu un nosauca vienību par savu "otro Bībeli".

Zīmīgi, ka "San Lorenzo" komandai jau ilgstoši ir reliģiska vēsture - 1908.gadā to dibināja priesteris Lorenso Masa ar mērķi, lai jauniešus dabūtu prom no ielām un izglītotu ar sporta palīdzību. "San Lorenzo" komanda Argentīnas čempionātā uzvarējusi 14 reizes, pēdējo no tituliem izcīnot 2007.gadā.

Kā ziņoja portāls Mixnews, trešdienas vakarā par 266.pāvestu ievēlēts Buenosairesas arhibīskaps Horhe Mario Bergoljo. Bergoljo pieņēmis pāvesta vārdu Francisks.

Foto: sanlorenzo.com.ar

Komentāri