Karstums Latvijā var turpināties līdz pat augustam, Mixnews.lv

Karstums Latvijā var turpināties līdz pat augustam

фото

Kaleidoskops | 2018. gada 16. jūlijā plkst. 13:58

Karstums, kas valda Latvijā, tuvākajās dienās pastiprināsies, un ar nelielām atkāpēm tas var turpināties līdz pat augustam, liecina jaunākā "Global Forecast System" (GFS) prognoze.

Iepriekš tika prognozēts, ka nākamnedēļ Latviju sasniegs ciklons no dienvidaustrumiem, nesot mākoņus un nokrišņus. Jaunākā informācija liecina, ka ciklons būs visai tālu un laikapstākļus Latvijā ietekmēs maz, līdz ar to būs mazāk nokrišņu un saule vairāk sakarsēs gaisu.

GFS šobrīd prognozē, ka nākamnedēļ katru dienu Latvijā, izņemot daļu piekrastes, gaisa temperatūra pakāpsies līdz +27, +32 grādiem, nedaudz mazāka tveice būs pirmdien. Vietām īslaicīgi līs un dārdēs pērkons, vairāk nokrišņu būs Latgalē.

Pastāv iespēja, ka jūlija ceturtajā nedēļā karstums mitēsies, taču pašreizējā GFS prognoze rāda, ka svelme gaidāma līdz augusta sākumam.

Minimālā gaisa temperatūra naktīs būs +15, +20 grādu. Tveicīgas naktis, kas neļauj atvēsināt telpas un labi izgulēties, ir viens no galvenajiem veselības riskiem karstuma periodos.

GFS ir ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datormodelis, kas, ik pēc sešām stundām veicot aprēķinus, prognozē laikapstākļus visā pasaulē.

Foto: pixabay.com

Komentāri