Tautas ticējums: Sals turpināsies vēl 40 rītus, Mixnews.lv

Tautas ticējums: Sals turpināsies vēl 40 rītus

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 19. martā plkst. 14:08

Ja šodien, 19.martā, salst, tad vēl 40 rīti būs ar salu, balstoties uz tautas ticējumu, ziņo LETA, atsaucoties uz mikroblogošanas vietnē "Twitter" dabas vērotāja Viļa Bukša rakstīto.

Šodien ir Jāzepa diena, un, ja šajā dienā kaļ dzenis, tad būs vēls pavasaris. Savukārt, lai pasteidzinātu pavasara atnākšanu, apkārt vecai priedei vai ozolam var vilkt melnu āzi un blēt līdz ar to.

Savukārt rīt, 20.martā, plkst.13.02 sāksies astronomiskais pavasaris. Ticējums vēsta, ka pavasaris šajā dienā ir kā pamāte - ar siltumu aplaimo, ar aukstumu svilina. Taču līdz meteoroloģiskajam pavasarim vēl būs jāgaida, jo turpmākajās nedēļās gaisa temperatūra dienā īpaši virs nulles nepakāpsies.

Meteoroloģiskais pavasaris iestājas tad, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra ir virs nulle grādiem. Saskaņā ar ilggadējiem vidējiem rādītājiem diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili virs nulles Latvijā parasti paaugstinās periodā no 18.marta līdz 19.martam jūras piekrastē, bet Latvijas austrumos - no 27.marta līdz 29.martam. Pagājušajā gadā meteoroloģiskais pavasaris Latvijas rietumos iestājās 10.martā.

18.martā diena pirmo reizi šajā gadā bija garāka par nakti. Katra nākamā diena kļūs arvien garāka līdz pat vasaras saulgriežiem. Savukārt pēc tam dienas garums pakāpeniski mazināsies, līdz 23.septembrī diena atkal būs īsāka par nakti - tās garums būs 12 stundas un deviņas minūtes.

Foto: no vietnes woodpeckersofeurope.blogspot.com, deutschland.yakohl.com

Komentāri