Ķīnā viltus ierēdnis divus gadus bauda valsts labumus, Mixnews.lv

Ķīnā viltus ierēdnis divus gadus bauda valsts labumus

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 19. martā plkst. 17:25

Ķīnas valdība cenšas sadzīt pēdas vīrietim, kurš gadiem apmeklēja tās rīkotos pasākumus, izliekoties par augstu amatpersonu, ziņo LETA-AFP.

Džao Sjijuns, korpulents pusmūža vīrs, uzdodoties par Valsts padomes amatpersonu, apmeklēja ražotnes un pašvaldību iestādes, kā arī bezmaksas banketus.

Taču Juņnaņas provinces valdība uzzināja par Džao izlikšanos, kas saskaņā ar mediju ziņām esot ilgusi vairāk nekā divus gadus, un sociālajos tīklos viņu nodēvējusi par "krāpnieku".

"Kāds ziņoja, ka Džao Sjijuns izlikās par Valsts padomes Pētniecības biroja vadītāju, veica pārbaudes un sniedza runas," teikts provinces kontā "Twittera" līdziniekā "Sina Weibo". Ziņojumam bija pievienotas arī fotogrāfijas, kurā melnā uzvalkā tērptais vīrietis sēž skatītāju rindās oficiālā ceremonijā un runā konferencē.

Džao apmeklēja vietējās augstskolas, elektroenerģijas kompāniju un dārzeņu fermu, kurās sniedza iedvesmojošas runas par ekonomisko attīstību, bet pēc tam devās valsts apmaksātās pusdienās, raksta ziņu aģentūra "China News Service".

"Mēs no pašvaldības saņēmām rīkojumu pavadīt viņu braucienā. Tā bija pirmā reize, kad par viņu uzzināju," pastāstīja kāds pašvaldības ierēdnis. "Mums par viņu neradās ne mazākās šaubas."

Turklāt 2010.gadā, pateicoties viltus darba pieredzei, Džao tika noalgots par ekonomisko konsultantu, ziņo ķīniešu žurnāls "Caisjiņ". Nav zināms, kā vīrietim izdevās piemuļķot pašvaldības ierēdņus, taču par izlikšanos varētu piespriest cietumsodu līdz desmit gadiem, "China News Service" сitē juristu teikto.

Juņnaņas provinces pārstāvji publicēja paziņojumu, kurā aicināja "visus nozīmīgākos valdības departamentus (..) laikus novērst un atmaskot Džao Sjijuna krāpniecisko rīcību".

Foto: nesselbeck.ru, tc-meridian.ru

Komentāri