Ugunsgrēks Stradiņa slimnīcā: 2 cietuši, 170 evakuēti (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Ugunsgrēks Stradiņa slimnīcā: 2 cietuši, 170 evakuēti (FOTO, VIDEO)

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 2. augustā plkst. 15:01

Ugunsgrēks, kas piektdienas rītā pēc sprādziena izcēlās Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas 32.korpusa pagrabā, skābekļa stacijā, ir lokalizēts. Negadījumā cietuši divi cilvēki, septiņi izglābti un 170 evakuēti, ziņo LETA.

Pl.15:03 Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvalde ir sākusi kriminālprocesu saistībā ar piektidien no rīta notikušo ugunsgrēku Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas 32.korpusa pagrabā. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma XVIII nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu".

Pl.15:01 Kā ziņu aģentūru LETA informēja SIA "AGA" komunikāciju vadītāja Kitija Laiviņa, tām nodaļām, kurās primāri tas ir nepieciešams, skābekļa piegāde ir nodrošināta. Stradiņa slimnīcā tiek nodrošināta centralizēta skābekļa padeve nodaļām.

Pašlaik ir pāragri spriest par to, kādēļ ir notikusi aizdegšanās un sprāguši skābekļa baloni. Skābeklis pats par sevi ir nedegoša gāze, kas nodrošina degšanas procesu, skaidroja Laiviņa.

Video no ugunsgrēka (krievu valodā)

Pl.14:32 Pēdējā ugunsdrošības pārbaude visos Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas korpusos veikta šā gada februārī, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inga Vetere.

Viņa gan nezināja teikt, vai un kādi pārkāpumi šajā pārbaudē tika konstatēti, jo attiecīgie dokumenti patlaban esot pie ugunsdrošības uzraudzības inspektora, kurš notikuma vietā veic slimnīcas apsekošanu pēc ugunsgrēka.

Vetere vien apstiprināja, ka skābekļa balonu uzglabāšanai ir jāievēro īpaši drošības noteikumi, taču, vai Stradiņa slimnīcas 32.korpusa pagrabā tie tika ievēroti, pagaidām tiek skaidrots.

Pl. 14:25

Pl.14:15 Pēc ugunsgrēka kopumā no Stradiņa slimnīcas uz citām slimnīcām tika pārvesti 19 pacienti. Uz Rīgas Austrumu Klīnisko universitātes slimnīcu pārvesti seši, Latvijas Infektoloģijas centru - trīs, Rīgas 2.slimnīcu - divi, Rīgas Dzemdību namu - viens un Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu - septiņi pacienti.

Daļa pacientu, kuri ārstējās 32.korpusā, jau tiek vesti atpakaļ uz nodaļu šajā ēkā. Pašlaik ir slēgta Uzņemšanas nodaļa, slimnīcas vadība sola līdz plkst.17 informēt, kādā apjomā šajā nodaļā darbi tiks atjaunoti.

Pl.14:14 Valsts operatīvā medicīniskā komisija piektdien sanāksmē nolēma atcelt izsludināto ārkārtas stāvokli Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Kā pastāstīja Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece Daina Mūrmane-Umbraško, šāds lēmums pieņemts, jo Stradiņa slimnīcai un citām slimnīcām pašlaik pietiek resursu palīdzības sniegšanai slimnīcas pacientiem.

Pl.14:12 FOTO no Stradiņu slimnīcas.

Pl.14:09 Bērnu klīniskā slimnīca ziņo, ka pārvesti četri jaundzimušie.

Pl.13:58 - visticamāk, skābekļa balonu eksploziju Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas 32.korpusa pagrabā izraisījis iepriekš sācies ugunsgrēks, LTV ziņās sacīja rūpniecisko un medicīnisko gāzu ražotājas SIA "AGA" direktors Olavs Ķiecis.

"Pieļauju, ka skābekļa balonu uzsprāgšanu izraisījis iepriekš šajās telpās sācies ugunsgrēks. Tā rezultātā baloni uzkarsa, tajos pieauga spiediens un tie sprāga. Tomēr galīgos ugunsgrēka iemeslus noteiks ekspertīze," sacīja Ķiecis.

Viņš piebilda, ka pagrabā, kurā sprāguši baloni, atradušies gan tie baloni, kuriem tur bija jāatrodas, gan arī tādi baloni, kuriem šajās telpās nebija jāatrodas. Patlaban "AGA" strādā pie tā, lai operatīvi nodrošinātu slimnīcai nepieciešamo skābekļa balonu piegādi.

Pl.13:53 - Lai iepazītos ar situāciju Stradiņa slimnīcā, pēcpusdienā tur dosies veselības ministre Ingrīda Circene.

Informāciju par to, kur nogādāti no Stradiņa slimnīcas evakuētie pacienti, var uzzināt pa tālruni 67069601.

Pl.13:43. Cietušie ir divi tehniskie darbinieki, 47 un 70 gadus veci vīrieši. 47 gadus vecais vīrietis ir guvis abu plaukstu termiskos apdegumus, bet 70 gadus vecais vīrietis guvis abu plaukstu, abu roku un krūškurvja apdegumus, aģentūrai LETA sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.

Pl. 13:12. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas katastrofas plāns ir nostrādājis veiksmīgi, kas palīdzējis operatīvi organizēt visu dienestu iesaisti nelaimes novēršanā, aģentūrai LETA sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētāja Rūta Valtere.

Vēl pl.12:50 turpinās pacientu un slimnīcas darbinieku evakuācija, notikuma vietā atrodas vairākas neatliekamās palīdzības un policijas mašīnas, kā arī septiņas ugunsdzēsēju mašīnas, ziņo MIX TV reportieri. Ieeja slimnīcā nav slēgta, mediķi turpina sniegt cietušajiem palīdzību.

Negadījuma brīdī kardioloģijas nodaļas reanimācijā atradās piecpadsmit pacientu. Pacienti, kuru stāvoklis mediķiem radīja šaubas, atradās citā ēkas spārnā, pacientus aprūpē mediķi, ziņo MIX TV korespondents. Cilvēkiem ir izsniegtas segas, viņi ir saņēmuši nepieciešamos medikamentus.

Pl.12:44 Piektdien degušajā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas 32.korpusa pagrabā ugunsdzēsēji kopumā atrada 66 balonus, no kuriem 23 bija eksplodējuši.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere, izsaukumu uz 32.korpusu Stradiņa slimnīcas teritorijā ugunsdzēsēji saņēma pl.9:31. Pēc sākotnējās informācijas, piecstāvu ēkas pagrabā bija noticis sprādziens. Vēlāk tika precizēts, ka ēkai ir septiņi stāvi.

Uz slimnīcu izbrauca 15 ugunsdzēsības tehnikas vienības - 12 autocisternas, vienas autokāpnes un viens autopacēlājs. Visa šī tehnika joprojām atrodas notikuma vietā. VUGD darbinieki konstatēja, ka pēc sprādziena ēkā ir notikusi aizdegšanās apmēram 50 kvadrātmetru platībā. Negadījumā, gūstot apdegumus, bija cietuši arī divi cilvēki - slimnīcas tehniskie darbinieki, kurus ugunsdzēsēji nodeva mediķiem.

"Karstākajā" brīdī notikuma vietā strādājuši 65 ugunsdzēsēji ar 15 automašīnām, informē VUGD.

фото

фото

фото

No slimnīcas telpām tika evakuēti 170 cilvēki, vēl septiņus nācās iznest. Ugunsgrēku izdevās lokalizēt pl.10:38, taču VUGD darbinieki joprojām strādā notikuma vietā, kas ir norobežota.

Slimnīcas Attīstības biroja vadītājs Aldis Rozenbergs un Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs Andrejs Ērglis, apliecināja, ka par pacientiem, kuriem visvairāk bija nepieciešama palīdzība, mediķi ir parūpējušies un turpina rūpēties, lai arī pārējie pacienti justos labi. Slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Sīle pastāstīja, ka ugunsgrēka dēļ iestādē ir izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Ugunsgrēks izcēlies skābekļa stacijā slimnīcas 32.korpusā, kurā atrodas Kardioloģijas nodaļa. Ar skābekļa balonu sprādziena vilni vairākiem logiem izsisti stikli. Ugunsdzēsēji gan pagaidām atturas oficiāli spriest, kas tieši sprādzis.

фото

фото

Stradiņa slimnīcā ieradās arī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane

Evakuēti cilvēki no 32.korpusa un 22.nodaļas, kas atrodas 15.korpusā. Saskaņā ar kāda pacienta teikto tos pacientus, kuri ir smagākā stāvoklī, veda ārā iestādes personāls, bet tie, kuriem nav būtisku veselības problēmu, tika aicināti doties mājās, lai atgrieztos pirmdien.

No Stradiņa slimnīcas 32.korpusa tika vesti ārā pacienti gan gultās, gan ratiņkrēslos. Pie slimnīcas pulcējušies mediķi pastāstīja, ka ugunsgrēks izcēlies 32.korpusa pagrabā un dūmi pārņēmuši gan Uzņemšanas nodaļu, gan Reanimācijas nodaļu.

32.korpusa darbinieki apstiprināja, ka korpusā esošie pacienti ir pārvesti uz citām telpām, kur viņiem tiek nodrošināta visa nepieciešamā aprūpe. Savukārt pacienti, kuri sapulcējušies ārpus korpusa, apliecināja, ka mediķi dara visu iespējamo, lai parūpētos par viņu labsajūtu. Šobrīd pie korpusa ieejas dežurē policija.

Ugunsgrēks esot izplatījies ļoti ātri. Sestajā stāvā dežūrējošais personāls dzirdējis vienu sprādzienu pēc otra, paspējuši aiztaisīt logus, parūpēties par pacientiem un skrējuši lejā.

Mediķi un pacienti joprojām pulcējas pie slimnīcas. Sabraukušas vairāk nekā desmit ātrās palīdzības mašīnas, kas nepieciešamības gadījumā gatavas sniegt palīdzību pacientiem.

Kāds 32.korpusa pacients, kurš ārstējās korpusa 2.stāvā, pastāstīja, ka dzirdējis sešus sprādzienus, kas skanējuši "kā pērkons". Dūmus un liesmas viņš gan nav redzējis. Viņš atzina, ka personāls rīkojies operatīvi. Vēl kāds pacients teica, ka dosies mājās, jo jūtas labi.

Ugunsdzēsēju brigādes patlaban atrodas aiz slimnīcas korpusa, kura labā puse norobežota ar lentēm.

VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" (BKUS) sociālā tīkla "twitter.com" kontā norāda, ka uz slimnīcu ved skābekļa balonus. BKUS pauž gatavību uzņemt lielos jeb pieaugušos pacientus, ja radīsies tāda nepieciešamība.

Veselības ministrijas pārstāve Egita Pole skaidroja, ka Rīgā mobilizētas visas slimnīcas, lai nodrošinātu nepārtrauktu neatliekamo uzņemšanu, savukārt Stradiņa slimnīcā pacienti no negadījumā bojātās vietas pārvietoti uz drošākām nodaļām. Pole norādīja, ka BKUS piegādā Stradiņa slimnīcai skābekļa balonus, jo tie ir ļoti nepieciešami pacientiem.

Uz Stradiņa slimnīcu devies arī Veselības aprūpes departamenta direktors Ēriks Miķītis, ministrijas vadība nepārtraukti kontaktējas ar slimnīcas valdi.

Komentāri