Ogresgalā strauji ceļas ūdenslīmenis, evakuēti septiņi iedzīvotāji (papildināta), Mixnews.lv

Ogresgalā strauji ceļas ūdenslīmenis, evakuēti septiņi iedzīvotāji (papildināta)

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 2. janvārī plkst. 10:31

Šorīt Ogres novada Ogresgala pagasta Dārziņos sācis strauji celties ūdenslīmenis Ogres upē, un pašlaik uz sauszemi evakuēti septiņi iedzīvotāji, informē aģentūra LETA.

Šodien Ogresgala pagasta Dārziņu iedzīvotāji pamanīja, ka ap mājām strauji sāk celties ūdenslīmenis. Līdz 10:20 glābēji no trim mājām bija evakuējuši divas sievietes un vienu vīrieti.

Neskatoties uz pašreizējo situāciju, četri iedzīvotāji no evakuācijas atteikušies. Ar viņiem tiek uzturēts pastāvīgs kontakts, un situācijas pasliktināšanās gadījumā var tikt lemts par piespiedu evakuāciju.

Evakuāciju apkārtnē ar divām laivām veic gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), gan pašvaldības policija. Ūdenslīmenis turpina celties, kopējais kāpums bija 50-60 centimetri virs pieļaujamās normas. Pašreizējie dati liecina, ka ūdens līmenis krities par apmēram 30 centimetriem. Līdz šim kopumā ir applūdušas aptuveni 60 mājas.

Pirmie signāli par iespējamiem plūdiem Ogres upē tika saņemti jau 29.decembrī. Ogres hidroelektrostacija atvēra papildu aizvarus, lai ūdens līmeni upē normalizētu. Trīs dienas situācija bija normas robežās, tomēr šorīt pēc 7:00 ūdens līmenis upē strauji cēlās un ap 8:00 jau bija applūdušas trīs Ogresgala pagasta Dārziņu mājas.

Plūdus izraisījis lietus un sniega straujā kušana. Siltā laika dēļ upē, kas ir sekla un līkumaina, iet ledus un veidojas vižņi.

Jāpiebilst, ka Ogresgals ir šogad pirmā un pagaidām arī vienīgā vieta, kas applūdusi. Citus līdzīgus izsaukumus VUGD pēdējo dienu laikā nav saņēmis.

Pašlaik šķiet, ka situācija varētu normalizēties.

Foto: nsk.sibnovosti.ru, blog.artnn.ru

Komentāri