Sākts kriminālprocess par "policijas vīrusu", Mixnews.lv

Sākts kriminālprocess par "policijas vīrusu"

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 3. janvārī plkst. 11:02

Reaģējot uz iedzīvotāju pieteikumiem par "policijas vīrusu", Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Sintija Virse aģentūru LETA informēja, ka kriminālprocess par nelikumīgām darbībām ar automatizētās datu apstrādes sistēmas resursu ietekmēšanas ierīcēm sākts pagājušā gada 21.decembrī.

Šobrīd noskaidrots, ka datorvīrusam ir vismaz trīs paveidi, kas atkarībā no lietotāja IP adreses teritoriālās piederības uzrāda šīs valsts tiesībsargājošās iestādes logo, maldinot par kāda pārkāpuma esamību un nepieciešamību samaksāt sodu datora atbloķēšanai. Viens no šāda datorvīrusa paveidiem paredzēts 33 valstīm, tostarp arī Latvijai.

Aizvadītā gadā vairākos Valsts policijas reģionu pārvalžu iecirkņos ir vērsušies iedzīvotāji ar informāciju, ka, apmeklējot dažādas mājaslapas internetā, uz datora ekrāna parādījies logs ar Valsts policijas emblēmu un brīdinājuma tekstu, ka dators ir bloķēts un 48 stundu laikā ir jāsamaksā naudassods.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijā (CERT.LV) aģentūra LETA noskaidroja, ka pērn laikā no 22. līdz 26.decembrim novērota pastiprināta "policijas vīrusa" aktivitāte. Vīruss nobloķē lietotāja datoru un prasa maksāt 100 latu sodu.

"Policijas vīrusa" teksts ir samērā labā latviešu valodā, un lielākai ticamībai tiek izmantota Latvijas policijas atribūtika.

Lai atbrīvotu datoru no vīrusa, iedzīvotājiem ieteikts meklēt palīdzību pie datorspeciālista. Tiem iedzīvotājiem, kuri veikuši maksājumus, policija savukārt iesaka sazināties ar palīdzības dienestu pa tālruni 80004278.

Ilustrācija: no vietnes cert.lv

Komentāri