KP soda "Drogas" par dominējošā stāvokļa izmantošanu, Mixnews.lv

KP soda "Drogas" par dominējošā stāvokļa izmantošanu

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 3. janvārī plkst. 12:10

Konkurences padome (KP) piemērojusi parfimērijas un kosmētikas mazumtirgotājam AS "Drogas" naudas sodu 18 967 latu apmērā par tirgus varas ļaunprātīgu izmantošanu, šodien žurnālistus informēja KP.

Uzspiežot netaisnīgus, nesamērīgus un nepamatotus sadarbības nosacījumus vairumtirdzniecības uzņēmumam SIA "Euro Cosmetics", "Drogas" veicināja tā maksātnespējas iestāšanos.

Tāpat "Drogas" rīcība, pieprasot atlaides no saviem piegādātājiem, radīja patērētājiem nelabvēlīgo "ūdensgultas efektu", kad vairumtirgotājs citiem mazumtirgotājiem spiests piedāvāt preces par augstāku cenu, lai kompensētu zaudējumus, kas radušies no sadarbības ar "Drogām".

"Drogām" piemērots maksimālais likumā noteiktais naudas sods par šādu pārkāpumu - 0,05% no iepriekšējā gada neto apgrozījuma, ka arī tiesiskais pienākums no līgumiem ar citiem piegādātājiem izslēgt netaisnīgos nosacījumus.

Lietas izpētes gaitā KP "Drogas" darbībās konstatēja vairākus Konkurences likuma pārkāpumus - mazumtirgotājs nepamatoti atgrieza neiztirgotās preces piegādātājam, tādējādi par savām kļūdām pasūtījumu plānošanā liekot ciest zaudējumus vairumtirgotājam, kam nav šādas iespējas par precēm (kas iepirktas, lai piegādātu "Drogām") nenorēķināties ar saviem piegādātājiem.

Tāpat "Drogas" uzspieda "Euro Cosmetics" ekonomiski nepamatotus atlaižu un mārketinga aktivitāšu maksājumus. Tā, piemēram, tika pieprasītas apjoma atlaides par vienām un tām pašām precēm divas reizes - par mēnesi un vēlāk par gadu. Apjoma atlaides tika pieprasītas arī tad, kad "Drogas" veica lielu pasūtījumu, bet neizpārdotās preces vēlāk atdeva atpakaļ piegādātājam.

No "Euro Cosmetics" tika pieprasīta samaksa gadījumos, kad "Drogas" atvēra jaunus veikalus.

Foto: drogas.lv

Komentāri