Ārsti izglābuši dzīvību vīrietim ar aortas plīsumu, Mixnews.lv

Ārsti izglābuši dzīvību vīrietim ar aortas plīsumu

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 4. janvārī plkst. 11:44

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) mediķi izglābuši dzīvību 32 gadus vecam vīrietim ar organisma galvenā asinsvada - aortas - plīsumu, aģentūru LETA informēja slimnīcas preses sekretāre Dace Kārkliņa.

Vīrietis bija cietis autoavārijā, gūstot dažādu orgānu bojājumus, tostarp arī krūšu aortas sienas plīsumu ar lielu asinsizplūdumu. Vīrietim bijis īpaši paaugstināts asinsspiediens, un pastāvējis nopietns risks, ka tas aortā varētu radīt atkārtotu asiņošanu un būt pacientam nāvējošs.

Mediķi steidzami veica operāciju, ievietojot aortā jaunākās paaudzes stenta protēzi, tādējādi noslēdzot aortas bojājumu un atjaunojot tās normālu darbību.

"Invazīvā procedūra tika veikta, pacientam atrodoties vispārējā narkozē, neizmantojot mākslīgās asinsrites sistēmu. Tas prasīja no mediķiem īpaši precīzu darbu, lai, ievadot stenta protēzi pulsējošā aortā, neskartu tos asinsvadus, kas atbild par galvas smadzeņu apasiņošanu. Invazīvā procedūra ir pacientam daudz saudzējošāka un mazāk riskanta nekā vaļēja operācija," pavēstīja RAKUS Invazīvās radioloģijas nodaļas vadītāja Svetlana Rudņicka.

Ņemot vērā, ka operācija bijusi veiksmīga, mediķi pacienta veselības stāvokli vērtē kā labu, un tuvāko dienu laikā viņš no slimnīcas tikšot izrakstīts.

Foto: arthro.ru, topnews24.ru

Komentāri