Tiesa ierosina lietu partijas "Par dzimto valodu!" prasībā pret "SEB banku", Mixnews.lv

Tiesa ierosina lietu partijas "Par dzimto valodu!" prasībā pret "SEB banku"

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 7. janvārī plkst. 15:23

Rīgas rajona tiesa ierosinājusi lietu pēc partijas "Par dzimto valodu!" (PDzV) prasības pret AS "SEB banka" par nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu saistībā ar bankas atteikumu atvērt kontu šai partijai, informē aģentūra LETA.

Lieta tika ierosināta pagājušajā nedēļā, 3.janvārī, tomēr tiesas sēdes datums vēl nav zināms.

Kā ziņoja portāls Mixnews, iepriekš partijas līderi ar vēstuli vērsušies pie Zviedrijā esošās māteskompānijas "Skandinaviska Enskilda Banken", lai tā sniegtu skaidrojumu par šādu bankas politiku.

Tomēr nedz bankas vadība, nedz arī bankas saimnieki Zviedrijā nespēja skaidri un nepārprotami formulēt atteikuma iemeslu, aizbildinoties ar to, ka bankai esot tiesības to darīt, teikts partijas izplatītajā paziņojumā.

Partijas pārstāvji iepriekš norādīja, ka nepievērstu īpašu uzmanību šim gadījumam, ja "SEB banka" vispār nesadarbotos ar politiskajām partijām, taču bankā esot atvēti partiju "Visu Latvijai!", "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK, kā arī nacionālās apvienības konti.

PDzV līderi uzskata, ka bankas rīcība esot vērtējama kā "klientu šķirošana un diskriminēšana politisku motīvu dēļ".

"Ņemot vērā, ka partiju lielākoties atbalsta Latvijā dzīvojošie krievi, var runāt arī par etnisko diskrimināciju," minēts partijas paziņojumā.

Vienlaikus partijas līderi atzina, ka vēlas "sabojāt reputāciju bankai, kas atļaujas dalīt Latvijas iedzīvotājus "šķīstajos" un "nešķīstajos" atkarībā no viņu politiskās pārliecības".

Atgādinām, ka "SEB banka" atteicās atvērt norēķinu kontu PDzV, norādot, ka banka ir privāts uzņēmums, kuram ir tiesības atteikt pakalpojumu sniegšanu tām personām, kuras banka nevēlas redzēt kā savus klientus.

Foto: db.lv, only.ee

Komentāri