"Indonēzijas hakeri" izķēmojuši vairākas Latvijas mājaslapas, Mixnews.lv

"Indonēzijas hakeri" izķēmojuši vairākas Latvijas mājaslapas

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 7. janvārī plkst. 16:53

Hakeru grupa, kas sevi dēvē par "Indonēzijas hakeriem", uzlauzusi un izķēmojusi vairākus desmitus interneta mājaslapu Latvijā, ziņo biznesa portāls "Nozare.lv". Cietušas gan pašvaldību mājaslapas, gan privātas un komercdarbībai paredzētas lapas.

Kā ziņo informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija "CERT.LV", kopš Ziemassvētkiem notiek masveida uzbrukumi mājaslapām, kas tiek uzturētas uz "Joomla" platformas. Uzlauzēji izmanto "Joomla" ievainojamību, kas atklāta vecākām tās versijām.

Uzbrukumi tiek veikti automatizēti, un to sekmīgas realizācijas gadījumā uzbrucējs spēj izvietot ļaundabīgus failus upura sistēmā. Daļa ļaunprātīgo darbību tiek veiktas no Indonēzijas IP adresēm. "CERT.LV" piebilst, ka hakeru grupējuma aktīvākā biedra kontā, pazīstama ar pseidonīmu "Hmei7", ir desmitiem tūkstošu uzlauztu lapu.

Lai nodrošinātos pret hakeru uzbrukumu, "CERT.LV" aicina "Joomla" lietotājus veikt platformas atjaunināšanu, nodrošinoties ar jaunāko 2.5.8. versiju, kā arī pārliecināties, ka visi papildu funkcionalitātes moduļi tiek atjaunināti.

Jāpiebilst, ka "Joomla" platforma pasaulē ir plaši pazīstama, un to savās lapās izmanto dažādas kompānijas un daudzas valsts iestādes.

Foto: thatif.ru, kvazar.net, shakhty.su

Komentāri