LIELĀKĀ TRAĢĒDIJA LATVIJĀ: Bojāgājuši 54 cilvēki, glābšanas darbi pārtraukti (Papildināts 20:53), Mixnews.lv

LIELĀKĀ TRAĢĒDIJA LATVIJĀ: Bojāgājuši 54 cilvēki, glābšanas darbi pārtraukti (Papildināts 20:53) (1)

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 23. novembrī plkst. 20:30

Ataustot sestdienas rītam, Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 52, savukārt pēcpusdienā glābēji atrada vēl divu mirstīgās atliekas, aģentūru LETA informēja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Pl.21:06 Trešais nogruvums rāda, cik mēs tuvu bijām riska robežām, LTV sestdienas vakarā atzina VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons. Viņš norādīja, ka glābēju dzīvības bija iemesls, kāpēc izlemts pārtraukt darbus "Maxima" gruvešos. "Dēļ tiem pāris desmitiem kvadrātmetru nav jēgas iziet uz risku," viņš teica.

Pl.20:53 Sagrautā lielveikala "Maxima" Zolitūdē teritoriju jau pametuši lielākā daļa glābēju, tādējādi notikuma vietu apņēmis pēdējām dienām neraksturīgs klusums, novēroja aģentūra LETA. Notikuma vietā palikuši tikai daži ugunsdzēsēji un mediķu dežūrbrigāde, kā arī policijas vienības, kuras apsargā apjozto lielveikala teritoriju.

Pl.20:00 Traģēdijas vietā turpinās dežurēt glābēji un citu dienestu darbinieki. Kā novēroja LETA, daļa glābēju pamazām pamet notikuma vietu. Traģēdijas vietā turpinās dežurēt viena mediķu brigāde, aģentūra LETA uzzināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Par to, vai uz vietas būs nepieciešams vairāk mediķu tiks lems atkarībā no situācijas.

Pl.19:35 Glābēji nolēmuši līdz svētdienas rītam pārtraukt glābšanas darbus sagrautajā lielveikalā "Maxima" Zolitūdē, jo veikala konstrukcijas apdraud darbu veicējus. Lēmums par glābšanas darbu atsākšanu pēc konsultācijām ar tehniskajiem ekspertiem tiks pieņemts svētdien no rīta, aptuveni ap plkst.7 vai 8.

Pl.18:43 Zolitūdes traģēdijā gandrīz divi desmiti bērnu ir zaudējuši savus vecākus, un "Maxima Latvija" sola materiāli atbalstīt viņus līdz pilngadības sasniegšanai. Kā aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji, visiem bērniem, kuru vecāki gājuši bojā šajā nelaimē, līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai katru mēnesi tiks sniegts atbalsts vidējās mēnešalgas apmērā. Patlaban Latvijā tie ir 500 lati. Šāda summa ik mēnesi tiks pārskaitīta katram bērnam. Arī nodokļus par šo pabalstu nomaksās "Maxima Latvija".

Pl.18:26 Glābšanas darbi vietā, kur notika trešais nogruvums, nenotika un pēc glābēju saskaitīšanas konstatēts, ka neviens nav cietis. Glābšanas darbi pašlaik ir apturēti. Nogruvums liecina, ka zem palikušajām jumta konstrukcijām darbs nedrīkstēs notikt, un tiks domāts par to demontāžu.

Pl.17:56 Sestdienas pēcpusdienā noticis trešais nogruvums pussagruvušajā lielveikala "Maxima" ēkā Zolitūdē, ziņo MIX TV korespondents. To apstiprināja arī VUGD pārstāve Viktorija Šembele. Pagaidām nav precīzas informācijas, vai šajā vietā ir atradušies glābēji.

Pl.17:45 MixTV korespondents ziņo, ka apmēram pl.17:27 glābēji iznesa vēl viena bojā gājušā mirstīgās atliekas.

Pl.17:40 Jau pirmajās dienās traģēdijā lielveikalā "Maxima" cietušo un viņu atbalstam "Ziedot.lv" ir saziedots vairāk nekā 191 000 latu.

Pl.17:30 Sagruvušajā Zolitūdes lielveikalā "Maxima" glābējiem no kopējā aptuveni 1500 kvadrātmetrus lielā iegruvuma vēl ir jāpārbauda aptuveni 80 kvadrātmetri, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Viktorija Šembele.

Šī vieta ir ļoti sarežģīta, jo nesošās konstrukcijas ir ieplaisājušas. Pa visu teritoriju darbs notiek piecos iecirkņos, tostarp - pagrabā. Gruveši vietām ir četrus metrus biezi.

Pl.16:35 Policija sestdien saņēmusi vēl trīs iesniegumus par bezvēsts pazudušām personām, kuras vēl varētu atrasties Zolitūdes lielveikala drupās, līdz ar to kopumā šādu iesniegumu skaits sasniedzis 13,

Pl.16:35 Traģēdijā Zolitūdes lielveikalā bojā gājuši arī divi Krievijas pilsoņi, šo informāciju radio Baltkom apstiprināja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums. Pēc viņa teiktā, bojā gājušo ģimenes jau ir ieradušās Latvijā.

Pl.16:05 Zolitūdes veikali sagruvušās "Maximas" tuvumā esot paaugstinājuši ziedu un sveču cenas, par to Latvijas Televīzijas septītajam kanālam teikuši traģēdijas vietā strādājošie brīvprātīgie.

""Mego" veikalā ziedi un sveces kļuvušas pat divreiz dārgākas. Viņi saka – bizness. Nu, murgs kaut kāds!" stāsta brīvprātīgais Jans. Tai pat laikā viņš stāsta, ka veikalā uzdāvinājuši pārtiku, kāds cits sapircis vairākas kastes dažādu produktu, cilvēki ir līdzjūtīgi un izpalīdzīgi.

Pl.15:43 Sestdien pēcpusdienā zem Zolitūdes lielveikala gruvešiem atrastas vēl viena cilvēka mirstīgās atliekas, līdz ar to traģēdijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 53, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

фото

Pl.15:21 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aģentūru LETA informēja, ka glābēji šobrīd strādā arī pagrabā un tiek uzstādīti balsti, lai nostiprinātu pārsegumu starp pagrabu un pirmo stāvu.

Pl.15:20 VID vadītājs Renārs Lūsis LTV diskusijā piektdien norādīja, ka daži "Maxima" darbinieki nav zinājuši, ka ēkai Priedaines ielā 20 ir evakuācijas durvis, zinājuši tikai par galveno ieeju un rampu, pa kuru tiek piegādātas preces.

Pl.15:15 Ekas īpašnieka un attīstītāja "Homburg Group" direktore Indra Kivila aģentūrai LETA norādīja, ka blakus esošo jaunceltni nevar nojaukt, ņemot vērā hipotēku, kuras vērtība ir vairāki miljoni latu. Ja ēka tiktu nojaukta, šie līdzekļi būtu jākompensē. Savukārt par projekta daļu, kurā atradās lielveikals "Maxima", hipotēkas nav.

Lielveikals "Maxima" Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā, daļēji sabruka ceturtdienas vakarā. Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits ir sasniedzis 52 cilvēkus. Starp bojāgājušiem ir trīs ugunsdzēsēji. Kopumā no traģēdijas vietas līdz sestdienas rītam hospitalizētas 29 personas, vēl vairākiem cilvēkiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas.

Pl.15:05 Sestdien dienas gaitā vairāki tūkstoši cilvēku bija devušies uz sabrukušo lielveikalu "Maxima" Zolitūdē, lai pieminētu traģēdijā bojā gājušos. Kā no vēroja aģentūra LETA, cilvēki nāca pa vienam, lielākos pulciņos un kopā ar ģimenēm, un bija redzams, ka cilvēki nav nākuši ziņkāres apmierināšanai, bet gan lai izteiktu līdzjūtību un mēģinātu uzmundrināt līdzcilvēkus.

Sanākušie pie lielveikala drupām ir izveidojuši ziedu klājumu un nolikuši simtiem sveču.

Pie policijas novietotajām barjerām un citviet cilvēki ir izvietojuši daudz palīdzības sludinājumus - tiek atgādināts, kur ir iespējams saņemt psihologa palīdzību, kā arī piedāvāta visdažādākā cita veida palīdzība - vietas bērniem bērnudārzā, sniegt ārsta palīdzību, pieskatīt mājdzīvniekus, izvadāt ar savu transportu u.tml.

Pl.14:50 Šobrīd ir atpazītas vēl divas Zolitūdes traģēdijā bojāgājušās sievietes, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Sigita Pildava.Līdz ar to pašlaik ir atpazīti visi traģēdijā bojāgājušie, kuru skaits kopš sestdienas rīta ir nemainīgs - 52 cilvēki. Policijas vadība gan ir atzinusi, ka veikala drupās varētu būt vēl 10 personas.

Pl.14:30 Psihoterapeits Jurģis Stabingis norādīja, ka palīdzība būtu nepieciešama ne tikai tiem, kam traģēdijā cietuši vai gājuši bojā tuvinieki vai draugi un kas tur ir bijuši tur uz vietas, bet arī pārējai sabiedrībai, kas ar traģēdiju nav tieši saistīti, tajā skaitā žurnālistiem.

Pl.14:29 Rīgas sociālais dienests strādā un dara visu, lai bērni, kuri Zolitūdes traģēdijā zaudēja vecākus, būtu drošībā, sacīja Rīgas Bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs. Patlaban visi bērni ir drošībā. Patlaban bāriņtiesas rīcībā joprojām ir informācija par vienu bērnu, kurš zaudējis abus vecākus. Nākamnedēļ bāriņtiesa sāks izvērtēt, vai aizbildnību tēvabrālim var piešķirt, vai bērns pats to vēlas un citus apstākļus.

Vēl ir jāidentificē vairākas personas, kā arī situācija ģimenēs, proti, vēl ir informācija, kuru nepieciešams noskaidrot un pie tā tiek strādāts. Bāriņtiesas pārstāvji seko līdzi situācijai, taču patlaban "lielāku darbu" veic sociālais dienests.

Pl.13:52 Cilvēki neapmierināti ar blakus traģēdijas vietai esošajiem veikalniekiem, kuri pacēluši cenas svecēm un puķēm.

фото

Pl.13:25 Vairāki desmiti glābēju šobrīd Zolitūdē sabrukušā lielveikala "Maxima" gruvešos pārmeklē četrus sektorus, aģentūrai LETA pastāstīja iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) padomniece Daiga Holma.

No rīta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji bija nonākuši līdz grūtākām vietām, kur daļēji sagruvušajā veikalā ir nestabilas konstrukcijas. Šī iemesla dēļ pieņemts lēmums slēgt vienu eju un turpmāk pārvietoties samazinātā cilvēku skaitā tikai pa vienu eju. Tobrīd glābšanas darbi turpinājās tikai vienā sektorā, kas šķita drošākais. Šajā sektorā strādāja ne vairāk par 12 ugunsdzēsējiem.

Pl.13:01 Rīgas mērs Nils Ušakovs Twitter tīklā paziņo, ka Zolitūdes ēkas grausts tiks nojauts.

Pl.12:30 "Šis ir gadījums, kas ir jāsauc skaidri, ka tā ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība un tā arī būtu jārīkojas," Latvijas Televīzijai sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Pl.12:25 Īpaši smagā stāvoklī ir "Maxima" darbinieks, kurš zem gruvešiem bija pavadījis vairāk nekā deviņas stundas. Jaunajam vīrietim ir roku un kāju lūzumi, galvas traumas, saspiedumi, aģentūra LETA uzzināja slimnīcā. Patlaban viņš ir pieslēgts pie mākslīgās elpināšanas iekārtas. Viņam būs nepieciešama ilgstoša ārstēšanās. Slimnīcās joprojām turpina ārstēties 23 traģēdijā Zolitūdē cietušie cilvēki. Situācija kopš piektdienas būtiski nav mainījusies, un vairāku cietušo veselības stāvoklis ir smags.

Pl.12:17 Ugunsdzēsēji atsākuši darbus sagruvušajā veikalā Zolitūdē. Gruvešu izvākšana un arī upuru meklēšana notiek pēc ilgākas pauzes, kuras laikā tik lemts par tālāko rīcību. Ir izvākta lielākā daļa sabrukušās ēkas, tomēr tālākais darbs ir bīstamākais, tāpēc tam nepieciešama bija nopietna sagatavošanās, LTV stāsta VUGD vadītāja vietnieks, pulkvedis Kristaps Eklons.

Eklons stāsta, ka lielāko daļu gruvešu glābēji pārcilā ar rokām.

Pl.12:15 Valsts darba inspekcija (VDI) izmeklēšanas gaitā neizslēdz iespēju, ka signalizācija lielveikalā "Maxima" pirms tā sagrūšanas reaģējusi uz būvkonstrukcijas svārstībām, Latvijas Televīzijas (LTV) diskusijā par traģēdiju Zolitūdē norādīja VDI direktors Renārs Lūsis.

Pl.12:06 Valsts policija ir sākusi nākamo fāzi, proti, sagruvušajā ēkā ir sākuši darbu izmeklētāji, LTV paziņoja policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Policija ir piesaistījusi arī būvekspertus no Rīgas Tehniskās universitātes.

Pl.12:06 Pēc Valsts policijas informācijas vēl četri cilvēki, kuri gaida un cer, ka tiks iznests ārā viņu tuvinieks. Bet kopumā ir saņemti iesniegumi par aptuveni desmit bezvēsts pazudušajiem, ziņo LTV. Vēl divu cilvēku mirstīgās atliekas nav identificētas.

Pl.11:50 Ir apzināti sešpadsmit bērni, kuri zaudējuši vienu vai abus vecākus, trijiem bērniem vairs nav abu vecāku. Bez vecākiem palikušie pašlaik uzturas pie tuviniekiem, Latvijas radio informēja Laila Rieksta-Riekstiņa.

Pl.11:40 Viena no lietām, ko nevar apstiprināt pilnībā, bet kas ir izskanējusi no liecībām, ir tā, ka signalizācija Zolitūdes lielveikalā "Maxima" pirms nelaimes darbojusies ik pa laikam, Latvijas Televīzijas diskusijā par traģēdiju Zolitūdē atklāja Valsts darba inspekcijas (VDI) direktors Renārs Lūsis. VDI vadītājs skaidroja, ka, diemžēl, veikala apmeklētājos tas varējis radīt vienaldzīgu attieksmi, ka atskanējušais brīdinājuma skaņas signāls nav nekas nopietns

Pl. 11:30 Sestdien līdz 10:00 rītā traģēdijā lielveikalā "Maxima" cietušo un viņu atbalstam "Ziedot.lv" ir saziedoti vairāk nekā 150 tūkstoši latu, intervijā radio Baltkom teica organizācijas vadītāja Rūta Dimanta.

Pl.11:16 Lai arī daļā sabiedrības valda kritiska attieksme pret glābšanas darbiem Zolitūdē sagruvušajā lielveikalā, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane uzskata, ka glābēji ir darījuši visu iespējamo, bet, palielinot glābēju skaitu, vien būtu lielāki traģēdijas apmēri. Pēc katras traģēdijas glābšanas darbi tiek profesionāli analizēti un tas neizpaliks arī šoreiz. Ugunsdzēsēji darījuši visu iespējamo, lai glābtu cilvēku dzīvības.

Pl.10:30 Izmeklēšana lielveikala "Maxima" Zolitūdē sabrukšanas lietā būs ātra, efektīva un mērķtiecīga, šorīt telekanālā LNT solīja Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis. Tikmēr policija ir apzinājusi virkni vadošo būvniecības ekspertu, kuri veiks ekspertīzes. Notiek arī citu pierādījumu vākšana. http://lat.mixnews.lv/lv/kriminalzinas/19688_policijas-vadiba-sola-atru-efektivu-un-merktiecigu-izmeklesanu-zolitudes-tragedijas-lieta

Pl.10:15 Traģēdijas vietā vēl joprojām uzturas apmēram 20 cilvēku, kuri gaida meklēšanas darbu rezultātus, tostarp, pazudušu cilvēku tuvinieki.

Pl.10:14 MIX TV korespondents ziņo, ka apmēram 7;30 no rīta ir aizbraucis viens no lielajiem ceļamkrāniem, notikuma vietā strādā vien divi ceļamkrāni. Glābšanas darbi turpinās apmēram 150 - 200 kvadrātmetru platībā, taču acīmredzami ir mazinājies gruvešu kalnu augstums. Pēc glābēju teiktā, ir novāktas visas lielās dzelzsbetona konstrukcijas, tādējādi ir samazināts līdzšinējais gruvešu augstums, kas bija trīs līdz četri metri.

Pl.09:53 Glābšanas darbi notikuma vietā daļēji atsākti, LTV atklāja VUGD priekšnieka vietnieks Intars Zitāns. Viņš norāda, ka glābēji vienojušies, ka gruvešos strādās ierobežots glābēju skaits un tikai konkrētās vietās, lai neizkustinātu konstrukcijas un nenotiktu jauns nogruvums.

Iekšpusē uzturēsies ne vairāk kā 12 glābēji, viņi strādās vienā sektorā. Notikuma vietā gaida būvniecības ekspertus, kas varētu konstatēt konstrukciju stāvokli un noturību, lai tās neapdraudētu glābēju drošību.

Pl. 09:15 Glābējiem no kopējā aptuveni 1500 kvadrātmetrus lielā iegruvuma vēl ir jāpārbauda aptuveni 300 kvadrātmetri. Glābēji ir nokļuvuši līdz ļoti sarežģītām konstrukcijām un pārsegumiem, kuru demontēšana var radīt draudus glābējiem, jo tie var nokrist. Tāpat nestabils ir grīdas segums, tāpēc pašlaik uz laiku ugunsdzēsēji glābšanas darbus ir pārtraukuši, lai pieņemtu lēmumu par tālāko rīcību. Tāpat tiek gaidīts, lai paliek gaišāks un būtu labāka redzamība.

Šobrīd uz vietas atrodas aptuveni 130 glābēji.

Ugunsdzēsējiem atturas prognozēt, vai zem drupām vēl atrodas cilvēki.

фото

Pl.06.00. Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 52, aģentūru LETA informēja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis. Pēdējā cilvēka mirstīgās atliekas no sabrukušā veikala "Maxima" drupām iznestas dažas minūtes pirms plkst.6:00. Bojāgājušais uzreiz atpazīts.

Līdz ar to 50 cilvēku mirstīgās atliekas ir identificētas, bet divi bojāgājušie aizvien nav atpazīti.

Ikvienu, kuram neizdodas sazināties ar kādu savu tuvinieku un ir pamats bažām, ka šis tuvinieks varētu būt cietis ceturtdien Zolitūdē notikušajā traģēdijā, policija lūdz zvanīt uz tālruni 110.

фото

Patlaban joprojām turpinās glābšanas darbi sabrukušajā veikalā. Kā atzina Sadovskis, visu nakti situācija bija faktiski nemainīga - netika atrasts neviens gruvešos apraktais, taču rīts atnesa nepatīkamu vēsti.

Piektdienas vakarā no sabrukušā lielveikala "Maxima" slimnīcā ar acs traumu tika nogādāts kāds Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieks.

Līdz ar to kopumā no traģēdijas vietas līdz sestdienas rītam hospitalizētas 29 personas, vēl vairākiem ļautiņiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Naktī uz sestdienu simtiem cilvēku bija pulcējušies pie sagruvušā veikala, bet teritoriju, kurā tiek veikti glābšanas darbi, ieskāva sveces, novēroja aģentūra LETA.

Notikuma vietā vienā laidā turpinājās gruvešu pārmeklēšana, pielietojot speciālo tehniku, tai skaitā lielgabarīta celtņus. Pārcilātie gruveši aiz norobežojošajām barjerām ar traktoriem tika krauti lielā kaudzē.

Klātesošie izturējās mierīgi un klusi. Cilvēki turpināja pie barjerām nolikt sveces un ziedus. Jaunieši atnākušajiem piedāvāja cienāties ar pīrādziņiem un siltu tēju, novēroja aģentūra LETA.

Ārpus barjeru norobežotās teritorijas tika iznesti gari soli, lai cilvēki, kas atnākuši uz nelaimes vietu, varētu apsēsties.

Vairākos notikuma vietai blakus esošo māju logos naktī dega sveces.

Ceturtdien vakarā Rīgā sabruka lielveikals "Maxima", kas atrodas Zolitūdē, Priedaines ielā. Vispirms ēkai iebruka jumts, bet pēc tam sagruva arī siena. Traģēdijā gāja bojā un tika ievainoti vairāki nekā pussimts cilvēku. Trīs no bojāgājušajiem bija ugunsdzēsēji-glābēji, kuri pildīja dienesta pienākumus.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Iepriekš traģiskākais negadījums notika 2007.gada 23.februārī, kad ugunsgrēkā pansionātā "Reģi", ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā, gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Irpeikšējo tiešraižu arhīvi meklējami ŠEIT, ŠEIT un ŠEIT

Komentāri 1
Arturspirms 5 gadiem
Psiholoģiska palīdzība krīzē var būt nepieciešama visiem, kas ir saistīti ar traģiskajiem Maximas veikala notikumiem. Ne tikai tieši cietušajiem, bet arī lieciniekiem, tuviniekiem, glābējiem, žurnālistiem – netieši iesaistītajiem, visiem! Bieži cilvēki nejūtas droši zvanīt un meklēt palīdzību, jo esot izdzīvojuši un neskarti un tādējādi neuzskata, ka viņu sāpe tik liela, kā fiziski cietušajiem…varot paturēt pie sevis redzēto…, bet naktī nevar aizvērt acis, bail, trauksme… vēlamies iedrošināt, runāt, zvanīt, stāstīt, neturiet pieredzēto pie sevis! Ja tev blakus ir kāds vai kāda, kuru šī traģēdija ir skārusi kaut vai netieši, tad iedrošiniet viņu meklēt palīdzību!

Šeit ir Latvijas Psihoterapeitu biedrības psihoterapeitu saraksts, kas ir gatavi sniegt bezmaksas konsultācijas cilvēkiem notikušā sakarā.

Nākošās nedēļas laikā (nepieciešamības gadījumā arī vēlāk), jebkurš no cietušajiem, tuviniekiem, vai notikušā lieciniekiem var zvanīt kādam no zemāk uzskaitītajiem speciālistiem un sarunāt pirmajai konsultācijai nepieciešamo laiku un vietu, kur notiks konsultācija.
Vēlreiz uzsveram, ka psiholoģiskā palīdzība šajā gadījumā būs bezmaksas. Katrs no minētajiem speciālistiem savas prakses iespēju robežās ziedos laiku, lai sniegtu psiholoģisku palīdzību cietušajiem.
Šī ir brīvprātīga iniciatīva. Ja zvaniet un psihoterapeits neceļ, sūtiet īsziņu vai zvaniet citam. Ja konkrētajam kolēģim nav iespējams tieši Jūs pieņemt, zvaniet citam.

Olga Broka 26835838 (tika krieviski)
Ginta Jansone 29277533
Līga Vaivade Kalnmeiere 26665165
Irēna Goluba 26409864
Ilze Bērziņa 26325015 (Liepāja)
Kristīne Veckrāce 29277295
Maija Ozoliņa 28206721 (latviski, angliski)
Evija Daude-Štramdiere 29781716
Ansis Jurģis Stabingis 29213238
Ize Bundiņa 26599202
Iveta Lielmane 29957036
Inga Birkmane (Jelgava) 26527788
Elita Kreislere 29204354
Arturs Dombrovskis 29247763 (tikai krieviski)
Aiga Abožina 29497712
Evija Rozenlauka 2 9242470
Agija Bogdanova 29412255
Vija Aleidzāne 26498069
Jūlija Perepjolka 29123837
Ilona Laizāne 29234744
Tatjana Kutuzova, 29172231
Aivis Dombrovskis, 29440222
Inese Dikelsone, 29538459
Anita Pīlēna 29575036
Vija Muižniece, 29103386
Viesturs Rudzītis, 29480772
Amanda Ķeruže, 29203319
Ināra Vārpa, 26498287
Jānis Ozols, 29211497
Daiga Daize, 29439414
Irina Rabša 26822509 (Daugavpils)
Inese Putniece, 29296838
Alla Plaude 29627596
Lolita Muzikante 26166266
Zane Krūmiņa 26454694
Viktors Ozoliņš, 29472738
Dace Zelča, 29771077
Nikola Dzina, 29133616
Kristīne Maže, 22828943
Māra Bērziņa, 26565690
Дмитрий Лицов (tikai krieviski) 26068458
Lilita Barševska (Jelgava), 26823561
Inga Grīnberga, 29194063 (Iecava)
Inna Savoņ, 26529323
Iveta Ļaudaka, 28889187
Ivanda Šūpulniece, 29769773
Irina Šķupele, 29520811
Solvita Mētra Ozoliņa 29133463
Iveta Rukmane (Rīgā un Jelgavā) 29166791
Наталья Вольперте 26177261 ( по-русски)
Inga Jurševska (Cēsis) 29284884
Aelita Vagale, 26112238
Solvita Valtere, 29121598
Saraksts tiks papildināts, kad pieteiksies jauni kolēģi.

Lai visiem labs un mierīgs prāts!

Ansis J Stabingis, t. 29213238
Latvijas Psihoterapeitu biedrības prezidents.