Valsts policija nepamatoti ņēmusi maksu par kārtības nodrošināšanu pasākumos, Mixnews.lv

Valsts policija nepamatoti ņēmusi maksu par kārtības nodrošināšanu pasākumos

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 8. janvārī plkst. 10:39

Valsts policija ir nepamatoti saņēmusi samaksu par kārtības nodrošināšanu sabiedriskajos pasākumos, lai gan šādu pakalpojumu sniegšana par maksu nav paredzēta, revīzijā secinājusi Valsts kontrole.

Maksa ir ņemta par sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanu sapulču un gājienu laikā, veicot privātu personu automašīnu pavadīšanu, regulējot satiksmi un tās slēgšanu elektrolīniju remonta, filmu uzņemšanas, ceļu remontu, autobraucēju aptauju un iepirkšanās laikā.

Revīzijā atklājies, ka piecu hokeja spēļu laikā ceļu satiksmes drošību arēnai "Rīga" pieguļošajās ielās Valsts policija ir nodrošinājusi bez maksas. Divos gadījumos - Latvijas un Izraēlas izlašu futbola spēles laikā pie Skonto stadiona un Kristīgi brīvprātīgās akcijas "Baltijas jauniešu festivāls" laikā pie arēnas "Rīga" - ceļu satiksmes drošība pieguļošajās ielās ir nodrošināta par maksu.

Savukārt sabiedriskā kārtība trijos gadījumos - pasākumā "Jaungada sagaidīšana pie Brīvības pieminekļa", pasākumā "Līgosim Krastmalā" un Gaisa balonu festivāls "LMT kauss 2011" - ir nodrošināta bez maksas, bet trijos gadījumos - pasākumā "Moto sezonas atklāšana", pasākumā "Nordea Rīgas maratons 2012" un pasākumā "MUZ TV diskotēka" - par maksu.

Kopumā nepamatoti saņemtie ieņēmumi par kārtības un drošības nodrošināšanu ir vismaz 19 186 latu apmērā, aprēķinājusi Valsts kontrole.

Tāpat revīzijā secināts, ka Nodrošinājuma valsts aģentūra ir nepamatoti palielinājusi administratīvo pārkāpumu lietās izņemto transportlīdzekļu glabāšanas izdevumus.

Revidenti arī atklājuši, ka Iekšlietu ministrijas padotības iestādes nav izveidojušas pietiekamu kontroles sistēmu, lai nodrošinātu savlaicīgu naudas sodu un alkohola koncentrācijas, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes pārbaužu izdevumu atgūšanu no sodītajām personām un lēmumu nodošanu piespiedu izpildei.

Pēc revīzijas veikšanas Valsts kontrole ir sniegusi 12 ieteikumus, kurus Iekšlietu ministrija apņēmusies ieviest līdz šā gada 30.decembrim.

Foto: mixnews.lv, ceturtdiena.lv, blog.mansberns.lv

Komentāri