Iepretim Doles salai aiztur divus maluzvejniekus ar 305 nēģiem, Mixnews.lv

Iepretim Doles salai aiztur divus maluzvejniekus ar 305 nēģiem

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 11. janvārī plkst. 14:59

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieki naktī uz piektdienu Daugavā pie Dārziņiem, iepretim Doles salai, aizturēja divus maluzvejniekus, kuri ar nemarķētiem tīkliem bija nozvejojuši 305 nēģus, tādējādi nodarot zivju resursiem vairāk nekā 1000 latu zaudējumus.

Kā aģentūru LETA informēja RPP sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Tīmane, minēto likumpārkāpēju aizturēšanu pēc plkst.2 veica RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki. Nelikumīgo zvejas rīku kopējais garums bija aptuveni 260 metri. 34 no 305 noķertajiem nēģiem vēl bija dzīvi, tādēļ policisti tos palaida atpakaļ Daugavā.

Abiem aizturētajiem maluzvejniekam tika noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par zvejošanu bez licences un nepakļaušanos policijas darbinieku prasībām. Vienam no likumpārkāpējiem protokols tika noformēts arī par atrašanos reibumā un par to, ka viņa laiva nebija aprīkota ar glābšanas līdzekļiem. Tāpat tika izņemti nodarījumā izmantotie rīki - divi nelikumīgie zvejas tīkli, gumijas laiva un plastikāta laiva.

RPP atgādina, ka par zvejošanu bez licences draud naudas sods no 200 līdz 500 latiem, kā arī nelegālajā zvejā izmantoto rīku konfiskācija. Papildus tam pārkāpējam jāsedz zivju resursiem nodarītie zaudējumi par neatļauti noķertajām zivīm. Šie zaudējumi tiek aprēķināti atbilstoši Ministru kabineta izdotajiem "Noteikumiem par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos". Konkrētajā gadījumā Daugavā pieķertajiem maluzvejniekiem zivju resursiem nodarītie zaudējumi būs jākompensē 1355 latu apmērā.

Kā atzina Tīmane, pastāv iespēja, ka Valsts vides dienests, novērtējot dabas resursiem nodarīto kaitējumu konkrētajā gadījumā, lietas materiālus nosūtīs Valsts policijai kriminālprocesa sākšanai.

RPP pateicas iedzīvotājiem, kuri aktīvi iesaistās maluzvejniecības apkarošanā, un aicina cilvēkus par novērotām pretlikumīgām darbībām ūdenstilpēs un to tuvumā informēt policiju arī turpmāk.

Komentāri