Attaisno neatļautā sprāgstvielu glabāšanā apsūdzēto žurnālistu Hramcovu, Mixnews.lv

Attaisno neatļautā sprāgstvielu glabāšanā apsūdzēto žurnālistu Hramcovu

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 11. janvārī plkst. 17:48

Rīgas rajona tiesa piektdien attaisnoja neatļautā sprāgstvielu glabāšanā apsūdzēto televīzijas žurnālistu Andreju Hramcovu.

Piektdien Hramcova lietā tika pasludināts saīsinātais spriedums, bet pilns tā teksts ar motīviem būs pieejams 25.janvārī. Pēc tam desmit dienu laikā spriedumu varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Hramcovs savu vainu prokuratūras celtajā apsūdzībā neatzina.

Kā informēja Ģenerālprokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Šēnberga, žurnālistam apsūdzība celta saistībā ar kādu viņa veidotu televīzijas sižetu. Hramcovs sižetā demonstrējis, kā viņš mežā, Cekules poligona teritorijā, atrod lādiņu un īsā laikā izgatavo no tā spridzekli, kādu varētu izmantot, piemēram, teroraktā.

Pats žurnālists apgalvoja, ka šādu sižetu veidojis ar mērķi norādīt uz reālu problēmu - jebkurš, tostarp arī terorists, var brīvi iekļūt poligonā, bez maksas dabūt sprāgstvielas un pielāgot tās izmantošanai visļaunākajiem mērķiem.

Tomēr prokuratūra žurnālistu sauca pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 233.panta 2.daļas - par nelikumīgām darbībām ar ieročiem, munīciju, sprāgstvielām vai spridzināšanas ietaisēm. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai ar arestu, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Komentāri