Sodrēju dēļ deguši piecu privātmāju skursteņi, Mixnews.lv

Sodrēju dēļ deguši piecu privātmāju skursteņi

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 13. janvārī plkst. 11:55

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis piecus izsaukumus saistībā ar degošiem skursteņiem, līdz ar to iedzīvotāji aicināti pārbaudīt savu privātmāju dūmvadu drošību, ziņo aģentūra LETA.

Pēc VUDG informācijas, laikus neiztīrītie sodrēji bija cēlonis skursteņu degšanai privātmājās Siguldas, Salaspils, Strenču, Limbažu novados, kā arī Rīgā, Sarkandaugavā.

Kā norādīja VUDG pārstāvji, skursteņi aizdegušies biezās sodrēju kārtas dēļ. Tikmēr vecu ēku skursteņos bieži vien ir izveidojušās plaisas, pa kurām uguns var iekļūt ēkas pārsegumos, izraisot degšanu, tādēļ iedzīvotāji aicināti ne tikai laikus organizēt skursteņu tīrīšanu, bet arī pārbaudīt dūmvadu drošību.

Aizvadītajā diennaktī VUDG darbinieki 15.35 saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Lizuma pagastu, kur trīsstāvu ēkas pirmajā stāvā bija aizdegušies sadzīves priekšmeti piecu kvadrātmetru platībā. Šajā ugunsgrēkā ar dūmiem saindējās sešus gadus vecs bērns, kurš nogādāts novērošanai slimnīcā.

Tāpat sestdien 16.34 saņemts izsaukums uz Atlasa ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlās neapdzīvotā trīsstāvu ēkā. Uguns dzēsta 300 kvadrātmetru platībā, savukārt ugunsgrēka izcelšanās iemesli pagaidām vēl nav noskaidroti.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā dzēsis 23 ugunsgrēkus.

Komentāri