Mītiņa laikā Rīgā policija aiztur partijas "Solidaritāte" vadītāju , Mixnews.lv

Mītiņa laikā Rīgā policija aiztur partijas "Solidaritāte" vadītāju

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 13. janvārī plkst. 15:37

Politiskās partijas "Solidaritāte" 11.novembra krastmalā organizētā mītiņa laikā policija aizturējusi pasākuma rīkotāju, partijas priekšsēdētāju Antonu Vinoivski, ziņo aģentūra LETA.

Vīrietis aizturēts, jo pasākuma atklāšanas brīdī tika aizdedzināts plakāts ar tekstu "Latvijas tautu konfrontācijai – NĒ!. Apturēsim valodu ekstrēmismu!!!", kas dega ar atklātu liesmu, radot lielu dūmu mākoni. Kā novēroja aģentūra LETA, liesmas gandrīz aizdedzināja pieminekļa pakājē esošos divus Latvijas karogus.

Klātesošie cilvēki šo vērtēja kā Latvijas karoga apgānīšanu, savukārt policija paskaidroja, ka persona aizturēta par huligānismu un nesankcionētu darbību, jo dedzināšana neesot iepriekš saskaņota.

Kā pirms pasākuma aģentūrai LETA skaidroja Vinoivskis, Latvijas lielākā problēma ir tā, ka "valdības un politiķu darbību regulē zviedru bankas, sabiedrība nezina, ko sagaidīt no korumpētās valdības, bet eļļu ugunī vēl pielej ekstrēmistu darbības".

"Tādēļ uz plakāta esam attēlojuši gan Lindermanu, gan Parādnieku, kas ir lielākie Latvijas ekstrēmisti un kurus kā marionetes regulē NATO un zviedru bankas. Šos spēkus gribam atmaskot, lai pārtrauktu nacionālā naida kurināšanu," skaidroja Vinoivskis.

Viņš arī atzina, ka "Solidaritāte" gatavojas startam pašvaldību vēlēšanās, rēķinoties ar vēlētāju atbalstu galvenokārt Jūrmalā, Kauguros.

"Kauguros notiek nelikumīgas lietas, un mēs esam gatavi tās labot. Jūrmalā mums ir daudz atbalstītāju, tādēļ koncentrējamies startam tieši šinī apgabalā," sacīja "Solidaritātes" vadītājs.

Atgādinām, ka politiskā partija "Solidaritāte" šodien 11.novembra krastmalā 15:00 pie pieminekļa par godu 1905.gada 13.janvāra notikumiem rīkoja mītiņu, lai atgādinātu par šī datuma vēsturisko nozīmi un mudinātu sabiedrību iesaistīties politikā. Mītiņā piedalījās apmēram 15 cilvēku.

Kā iepriekš informēja partijas priekšsēdētājs Vinoivskis, pasākuma mērķis ir mudināt visus sabiedrības slāņus aktīvi iesaistīties valsts politikā un cīnīties par savām tiesībām ar Satversmē noteiktajām metodēm, pagodināt bojā gājušos demonstrantus, kuri, cīnoties par savām tiesībām, 1905.gada 13.janvārī devās miera gājienā un tika nogalināti, kā arī atgādināt tautai par šī datuma vēsturisko nozīmi, kuram par godu ir nosaukta iela Rīgā un uzcelts piemineklis.

Tāpat Vinoivskis norādīja, ka plānots "atmaskot tos spēkus, kuri nu jau 20 gadus uzkurina starpnacionālos konfliktus sabiedrībā, līdz ar to Latvija ir faktiski kļuvusi par divkopienu valsti".

Komentāri