Gadumijas uguņošanas laikā gūtas smagas traumas, cietuši arī trīs bērni, Mixnews.lv

Gadumijas uguņošanas laikā gūtas smagas traumas, cietuši arī trīs bērni

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 1. janvārī plkst. 11:07

Jaungada uguņošanas laikā trešdien naktī cietuši desmit cilvēki, to skaitā arī trīs bērni, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

"Par laimi bērnu gūtās traumas nav raksturojamas kā smagas, taču pieaugušie ir guvuši smagas traumas," sacīja Vītola.

Kurzemē desmit gadus veca meitene atradusies tuvu uguņošanas vietai, guvusi auss traumu un ar dzirdes zudumu nogādāta slimnīcā. Iespējams, ka bērnam ir iekšējās auss bojājums un bungādiņas plīsums.

Tāpat Kurzemē deviņus gadus vecai meitenei vaigā trāpījusi krītoša petardes detaļa un meitene ar vaiga apdegumu nogādāta slimnīcā.

Rīgas reģionā deviņus gadus vecam zēnam pa degunu trāpījusi sprāgstošas petardes detaļa un zēns ar deguna apdegumu nogādāts slimnīcā.

Zemgales reģionā 33 gadus vecam vīrietim, kurš bija alkohola reibumā, petarde sprāgusi sejā. Vīrietis guvis smagas acs un pieres kaula traumas, cietušais stabilā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Zemgalē uguņošanas laikā kājas traumu guvusi 25 gadus veca sieviete. Petardes bijušas pavērstas pret cilvēkiem un sieviete guvusi slēgtu kājas bojājumu, iespējams, kaula lūzumu. Cietusī nogādāta slimnīcā.

Kurzemē 24 gadus vecam vīrietim petarde sprāgusi rokā. Ar traumatisku divu pirkstu amputāciju cietušais nogādāts slimnīcā.

Latgalē 47 gadus vecai sievietei sejā trāpījusi krītošas petardes detaļa. Sieviete nogādāta slimnīcā ar acs bojājumu.

Vidzemē 30 gadus vecam vīrietim petarde trāpījusi sejā. Vīrietis nogādāts slimnīcā ar smagām galvas traumām - acs bojājumu, sejas kaula lūzumiem, kā arī rokas un krūšukurvja traumām.

Rīgas reģionā 33 gadus vecam vīrietim lidojoša petarde trāpījusi sejā, radot brūci vaigā, bet 47 gadus vecam vīrietim petarde traumējusi roku, radot plēstas brūces plaukstā.

Zemgales reģionā uguņošanas laikā cietusi 73 gadus veca sieviete, kuru plaukstā sakodis suns. Sieviete centusies nomierināt suni, kurš satrakojies uguņošanas laikā, bet dzīvnieks sievieti sakodis. Cietusī nogādāta slimnīcā.

Latgalē apdegumus guvis desmit mēnešus vecs zīdainis, kas ar abām plaukstām atspiedies pret krāsni. Latgalē abu roku apdegumus guvis arī 23 gadus vecs vīrietis, kurš uzgāzis sev virsū tējkannu ar verdošu ūdeni.

Latgalē traumas guvis arī 24 gadus vecs vīrietis, kuru notriekusi automašīna.

Kopumā NMPD mediķi aizvadītajā diennaktī devušies uz 1148 izsaukumiem, kas esot vidējais izsaukumu skaits diennaktī, sacīja Vītola.

"Traumu skaits - 249 traumas - ir nedaudz lielāks nekā ikdienā, un tas ir saistīts ar alkohola lietošanu svinību laikā," piebilda Vītola.

Komentāri