Slimnīcās Jaungada naktī nogādāts liels daudzums pārdzērušos cilvēku (Papildināts), Mixnews.lv

Slimnīcās Jaungada naktī nogādāts liels daudzums pārdzērušos cilvēku (Papildināts)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 1. janvārī plkst. 16:55

Rīgas Austrumu slimnīcā Jaungada naktī nogādāts neierasti liels daudzums piedzērušos cilvēku, aģentūrai LETA sacīja Rīgas Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Pēteris Tomiņš.

Arī Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā gadu mijā mediķi palīdzību snieguši daudziem cilvēkiem, kas traumas guvuši saistībā ar alkohola lietošanu, aģentūrai LETA pastāstīja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

"Diemžēl vienīgā pilsēta Latvijā, kurā ir atskurbtuve, ir Jelgava, tāpēc visi, kas tiek atrasti uz ielas, tiek vesti pie mums izgulēties. Līdz ar to slimnīcā nonāca liels skaits pārdzērušos, rupju vīriešu un sieviešu," sacīja Tomiņš.

Viņš piebilda, ka kopumā šonakt nekas ārkārtējs slimnīcā nav noticis, pārsvarā uzņemtie pacienti bijuši ar sīkām traumām - griezumiem, dūrieniem, kodumiem. Viens pacients ar nopietnu traumu, ko, iespējams, radījusi pirotehnika, Austrumu slimnīcā šonakt nogādāts no kādas reģionālās slimnīcas.

Stradiņa slimnīcā naktī nogādāto skaits bijis lielāks nekā ikdienā - nakts laikā tie bijuši aptuveni 70 cilvēki, uz rīta pusi arī turpinājusies cietušo ievešana. Lielākā daļa traumu bija saistītas ar alkohola lietošanu - vai pakrišanas rezultātā gūtas traumas, vai arī pēc iesaistīšanās kautiņos.

Tomēr par smagiem gadījumiem mediķi nav ziņojuši. Daži no negadījumos cietušajiem palaisti mājās, bet dažiem tomēr nāksies ārstēšanos turpināt slimnīcā.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, Jaungada uguņošanas laikā naktī uz trešdienu cietuši desmit cilvēki, to skaitā arī trīs bērni, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.

Tikmēr Vecgada dienā Jelgavā, Katoļu ielā aizturētas divas manāmi iereibušas 16 gadu vecas meitenes, no kurām viena vēma. Abas nogādātas slimnīcā.

Komentāri