Liepājā mēģina samainīt naudu, dodot viltotu 100 latu banknoti (Papildināts), Mixnews.lv

Liepājā mēģina samainīt naudu, dodot viltotu 100 latu banknoti (Papildināts)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 2. janvārī plkst. 10:21

Pievienota 4.-5.rindkopa

Trešdien Liepājā kāds iedzīvotājs mēģinājis samainīt naudu, dodot bankas darbiniekam viltotu 100 latu banknoti, telekompānijas LNT raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš gan uzsvēra, ka šis incidents nav saistāms ar eiro ieviešanu, jo kas tāds varēja gadīties arī iepriekš.

Saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess, kurā tiks skaidrota viltotā simtlatnieka izcelsme, pastāstīja Ķuzis.

Mēģinājums samainīt viltoto banknoti noticis 1.janvārī ap pl.13:15 Liepājā, Teātra ielā, Latvijas Bankas Liepājas filiālē. 1943.gadā dzimušais vīrietis devis bankas darbiniekam vairākas latu banknotes, no kurām viena ir bijusi viltota, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Signe Šteinberga.

Viņa nevarēja komentēt, vai vīrietis centies samainīt naudu, apzinoties, ka tā ir viltota, un vai viņš pats varētu kādā veidā būt saistīts ar banknotes viltošanu.

Policijas priekšnieks uzsvēra, ka nekādi starpgadījumi, kas saistīti tieši ar eiro ieviešanu, brīvdienās netika konstatēti, taču nevar teikt, ka grūtākais jau būtu aiz muguras.

"Pamata uzdevums ir nodrošināt drošību uz ielām, ap [valūtas] maiņas punktiem visā valsts teritorijā, it sevišķi lauku rajonu pasta nodaļās, kas būs visintensīvākais naudas mainīšanas punkts. Tur praktiski visur blakus atradīsies policija, lai, pirmkārt, novērstu kaut kādas prettiesiskas darbības - laupīšanas vai zādzības, un, protams, arī lai pievērstu uzmanību policijas klātbūtnei, lai jebkurš Latvijas iedzīvotājs justos drošs," informēja Ķuzis.

Policijas priekšnieks atzina, ka dienests nav saņēmis nevienu iesniegumu par jebkādām prettiesiskām darbībām saistībā ar eiro ieviešanu vai valūtas maiņu.

Ķuzis atzīmēja, ka, gatavojoties eiro ieviešanai, Latvijas policija daudz mācījusies no Igaunijas, savukārt Lietuvas policisti, ieviešot eiro savā zemē, varēs mācīties no mums. Latvijā pēdējo dienu laikā uzturējās policisti no Lietuvas, kuri apguva mūsu pieredzi eiro ieviešanā, pastāstīja Ķuzis.

Šā gada 1.janvārī Latvija pievienojās eirozinai. Pāreja uz eiro valūtu līdz šim notikusi bez ievērojamiem starpgadījumiem.

Foto: nekrize.lv

Komentāri