Ķīmiskās vielas noplūde Andrejostā draudus videi nav radījusi, Mixnews.lv

Ķīmiskās vielas noplūde Andrejostā draudus videi nav radījusi (1)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 2. janvārī plkst. 11:28

Gada pēdējās dienās notikusī ķīmiskās vielas izopropilbenzola noplūde Andrejostas teritorijā draudus videi nav radījusi, ziņo LETA.

Kā informēja Valsts vides dienestā (VVD), videi nodarītais kaitējums ir maznozīmīgs, jo noplūde no konteinera nav bijusi liela. Krava pēc tam ievietota speciāli paredzētā transportā, turklāt pati viela iztvaiko gaisā.

Sākotnēji tika pieņemts lēmums konteineru ar speciālu transportu nogādāt uz Kundziņsalu, kas neradītu nekādus draudus nedz videi, nedz arī cilvēku veselībai. Taču pēc operatīvās sanāksmes pieņemts lēmums ķīmisko vielu pārsūknēt uz nebojātu tankkonteineru, kas piegādāts no Lietuvas.

Patlaban draudi cilvēku veselībai un videi nepastāv.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka naktī uz pagājušā gada 28.decembri Andrejostā, notikusi ķīmiskas vielas noplūde no dzelzceļa cisternas, taču neilgā laikā tā novērsta. Kā iespējamais noplūdes iemesls tiek minēts bojājums tankkonteinera cisternas vārstā.

Kā liecina publiski pieejamā informācija interneta resursos, minētā viela tiek saukta arī par kumolu. Tas ir bezkrāsains, degošs šķidrums, kas sastopams naftā un degvielās. Kumols ir būtiska fenola un acetona izejviela.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1
He hepirms 5 gadiem
zaļā krievu latvānija.