Par vīrieša nosišanu aizdomās turētais policists piedalījies spēļu zāles Fēnikss laupītāju aizturēšanā, Mixnews.lv

Par vīrieša nosišanu aizdomās turētais policists piedalījies spēļu zāles Fēnikss laupītāju aizturēšanā

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 3. janvārī plkst. 15:01

Viens no aizdomās par kāda 58 gadus veca vīrieša piekaušanu līdz nāvei aizvadītā gada 29.decembrī turamajiem ir Jēkabpilī zināms un visnotaļ cienījams policijas inspektors Salvis Tihanovskis, kurš piedalījās arī spēļu zāles "Fēnikss" aplaupītāju aizturēšanā, aģentūra LETA noskaidroja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.

2011.gada 25.janvārī Tihanovskis bija iesaistīts spēļu zāles "Fēnikss" aplaupīšanas lietas atklāšanā un noziedznieku aizturēšanā. Toreiz apšaudē viņš guva smagu ievainojumu, kas gandrīz laupīja viņam dzīvību.

2011.gadā Jēkabpilī pilsētas svētkos Tihanovskis un otrs apšaudē cietušais policists Rims Šveds tika atzīti par "Gada jēkabpiliešiem" un saņēma pašvaldības apbalvojumus. Pēc tam Tihanovskis kļuva arī par Gada policistu.

Otrs aizdomās turamais ir Tihanovska brālēns, Jēkabpils cietuma apsargs Kaspars Tihanovskis.

Pašvaldībā saistībā ar notikušo pauda sarūgtinājumu, kā arī atzina, ka minētais atgadījums nenāk par labu Jēkabpils tēlam. Divtik skumji esot arī tādēļ, ka šajā atgadījumā iesaistīts cilvēks, ar kuru pilsēta ir lepojusies.

Kā ziņots, Valsts policijas darbinieki aizdomās par kāda vīrieša piekaušanu līdz nāvei aizturējuši savu kolēģi no Jēkabpils iecirkņa, kā arī cietuma uzraugu un vēl kādu sievieti.

29.decembrī agri no rīta Jēkabpils policijas darbinieki ārstniecības iestādes saņēma ziņas, ka ir nomiris iepriekšējā dienā ievests smagi piekauts pacients. Policisti sāka šo gadījumu izmeklēt un atklāja, ka konflikta saknes meklējamas kādā 27.decembra notikumā, kad policisti bija saņēmuši izsaukumu uz sadzīvisku konfliktu.

Toreiz notikuma vietā likumsargi atklāja, ka cietušajai sievietei izcēlies strīds ar 58 gadus vecu paziņu, kurš konflikta laikā viņai nodarījis miesas bojājumus. Kad policisti aicināja sievieti rakstīt iesniegumu, viņa atbildēja, ka nevēlas to darīt.

Kā liecina izmeklēšanā iegūtā informācija, nākamajā dienā par notikušo uzzināja sievietes bijušais draugs - 38 gadus vecs Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) darbinieks. Vēloties pārmācīt uzbrucēju, viņš kopā ar savu brālēnu - 33 gadus vecu Jēkabpils iecirkņa darbinieku - un vēl kādu 35 gadus vecu sievieti Jēkabpils pilsētā uzmeklējis 58 gadus veco kungu un piekāvis viņu.

Izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka abi vīrieši nozieguma izdarīšanas brīdī bija smagā alkohola reibumā.

Vēlāk cietuma uzraugs kopā ar policistu cietušo ievietoja automašīnas bagāžas nodalījumā, aizveda uz nomaļu vietu un pēc atkārtotas fiziskas iespaidošanas pameta, neziņojot par notikušo mediķiem, noskaidrots izmeklēšanā.

Vēlāk tajā pašā dienā cietušais nonāca ārstniecības iestādē, taču 29.decembra rītā no gūtajām traumām nomira.

Izmeklējot šo gadījumu, Jēkabpils policijas iecirkņa darbinieki nāca uz pēdām savam kolēģim un jau minētajam cietuma uzraugam, kā arī 35 gadus vecajai sievietei, kura, pēc pašreizējās informācijas, aktīvas darbības neveica, taču viņa neziņoja par notikušo noziegumu. Visas trīs personas tika aizturētas.

Kriminālprocesu, kas sākts saistībā ar minēto noziegumu, izmeklē VP Iekšējās drošības biroja darbinieki.

VP priekšnieka vietnieks Artis Velšs aģentūrai LETA notikušo komentēja kā ārkārtas gadījumu, kas jāskata ļoti nopietni. "Situācija, kad kārtības sargs pats izdara noziegumu, ir absolūti nepieļaujama, tādēļ izmeklēšana tiks veikta īpaši rūpīgi, lai policists saņemtu taisnīgu sodu," uzsvēra Velšs.

IeVP pārstāve Ināra Makārova aģentūrai LETA sacīja, ka pārvaldes vadība ir sašutusi par notikušo un cietuma uzrauga rīcībai neredz absolūti nekādu attaisnojumu.

Makārova atzina, ka aizturētais strādājis Jēkabpils cietumā apmēram desmit gadus. Dienesta laikā viņš aizrādījumus no vadības neesot saņēmis un nekas arī neesot liecinājis, ka viņam būtu noslieces uz vardarbību.

30.decembrī tiesa nolēma apcietināt abus aizdomās turamos vīriešus.

Aizdomās turamajai sievietei piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Komentāri