Strauji pieaug nepilngadīgo pārkāpumu skaits; palielinās pašvaldības policijas klātbūtni Rīgā, Mixnews.lv

Strauji pieaug nepilngadīgo pārkāpumu skaits; palielinās pašvaldības policijas klātbūtni Rīgā

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 4. janvārī plkst. 13:18

Rīgā pērn strauji pieaudzis nepilngadīgu personu pastrādāto pārkāpumu skaits, tāpēc, lai Rīga kļūtu drošāka, pilsētā šogad paredzēts palielināt policijas klātbūtni, pastiprināt cīņu ar tā sauktajām "legālajām" narkotikām un padarīt kārtības sargus sasniedzamākus, aģentūrai LETA uzsvēra RPP jaunais priekšnieks Juris Lūkass, kurš šajā amatā stājās pērn novembrī.

Rīgas Pašvaldības policijai (RPP) arvien vairāk darba sagādā "legālo narkotiku" izplatība un nepilngadīgo personu pārkāpumi, kuru skaits šogad audzis ļoti strauji.

Lai cīnītos ar "legālajām narkotikām", RPP no esošajiem darbiniekiem tiek veidota specifisko uzdevumu nodaļa 24 cilvēku sastāvā. Nodaļas darbs tiks koordinēts centralizēti, un nākotnē šie speciālisti varētu pievērsties arī citām aktuālām problēmām, piemēram, alkohola aprites kontrolei un prostitūcijas ierobežošanai.

"Diemžēl satrauc vardarbība pret bērniem un starp skolēniem. Turklāt vardarbība izpaužas ne tikai fiziski, bet arī emocionāli. Šogad desmit mēnešos no ģimenēm esam izņēmuši jau 90 bērnus. Salīdzinājumam - pagājušajā gadā no ģimenēm izņēmām 82 bērnus, 2011.gadā - 48," norādīja Lūkass.

Ļoti pasliktinājusies situācija nepilngadīgu personu pārkāpumu jomā.

2011.gadā reģistrēti 546 nepilngadīgo pārkāpumi, 2012.gadā - 587, bet 2013.gada desmit mēnešos - 846. Par narkotisko un apreibinošo vielu lietošanu policijas redzeslokā pērn desmit mēnešu laikā ir nonākuši 64 nepilngadīgie. 2012.gadā tas bija 21 pusaudzis, 2011.gadā - 19 nepilngadīgie.

"Satrauc tieši atkarību izraisošo vielu lietošana, "legālās narkotikas", smēķēšana, alkohola lietošana. Tās ir lielākās problēmas, ar ko mēs saskaramies tieši nepilngadīgo vidū. Un vēl - visiem ir labi zināms, ka pārdot nepilngadīgajiem alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus ir aizliegts, bet jebkurā gadījumā viņi to kaut kur iegādājas, tāpēc mēs strādājam arī šajā jomā - kontrolējam tirdzniecības vietas ar mērķi konstatēt tieši tās vietas, kurās nepilngadīgie aizliegtās lietas iegādājas. Ir bijuši gadījumi, kad nepilngadīgajiem alkoholu, tabaku vai tās pašas "zālītes" iegādājas pilngadīgas personas," pastāstīja Lūkass.

Kā nozīmīgu aktualitāti Lūkass uzsver policijas darba kvalitātes uzlabošanu un policijas klātbūtnes palielināšanu. "2013.gadā esam palielinājuši patruļu skaitu Latgales un Vidzemes priekšpilsētā, līdz ar to uzlabojas izsaukumu operativitāte un preventīvā funkcija. 2014.gadā ar domes atbalstu plānojam izveidot papildu 72 štata vietas patrulēšanai Pārdaugavā, izņemot Bolderāju," pastāstīja policijas priekšnieks.

Drīzumā plānots ieviest vienotu RPP tālruni izsaukumiem, kas ļaus iedzīvotājiem maksimāli ātri saņemt palīdzību. "Plānojam izveidot viedtālruņu aplikāciju, caur kuru iedzīvotāji un viesi varēs saņemt informāciju par sabiedriskās kārtības noteikumiem un to, kurp vērsties pēc palīdzības," norādīja Lūkass.

Foto: reitingi.lv

Komentāri