RPP priekšnieks: Marihuānas legalizācija Latvijā nav atbalstāma, Mixnews.lv

RPP priekšnieks: Marihuānas legalizācija Latvijā nav atbalstāma (1)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 5. janvārī plkst. 11:35

Marihuāna var kalpot kā tramplīns uz daudz smagākām narkotikām, tāpēc tās legalizēšana Latvijā nav atbalstāma, uzskata Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Juris Lūkass.

"Tas ir diskutējams jautājums. Nav konkrētu viedokļu šajā jomā. Ir valstis, kuras gājušas šo ceļu, bet es kā policists kategoriski esmu pret marihuānas legalizāciju, jo, kā atzīmējuši mediķi, tā ir narkotika. Tā ir kā tramplīns uz daudz smagākām narkotikām," intervijā aģentūrai LETA sacīja Lūkass.

Policijas priekšnieku nepārliecina arī piemēri citviet pasaulē, kur marihuāna ir atļauta.

"Es to salīdzinātu ar alkohola lietošanu. Piemēram, kad pirmo reizi biju Parīzē, mani pārsteidza iedzīvotāju kultūra - ģimene parkā pie Eifeļa torņa noklāja sedziņu, paņēma bageti, izņēma stikla glāzes un turpat arī sāka dzert vīnu, ēst sieru un tamlīdzīgi. Es gaidīju policijas reakciju, domāju: "Nu, tūlīt viņus paņems!" Bet nē - policisti mierīgi pagāja garām un tad man pastāstīja, ka tā ir kultūras sastāvdaļa. Ja atļautu pie mums sēdēt zālītē un lietot alkoholu, baidos, ka tas radītu sarežģījumus," skaidroja Lūkass.

Atgādinām, ka portālā "Manabalss" publicēta iniciatīva, kas rosina dekriminalizēt marihuānu Latvijā un atcelt sodu par neliela daudzuma marihuānas audzēšanu, glabāšanu, nēsāšanu un smēķēšanu, kas paredzēta personiskām vajadzībām personām, kuras ir sasniegušas 18 gadu vecumu. Divu gadu laikā iniciatīvu parakstījuši nepilni 8000 cilvēku.

Komentāri 1
aipirms 5 gadiem
Vismaz savu stulbumu nedemonstreejis attieciibaa uz Pariizi. Ja shis laukjis nezinaaja, tad civilizeetaas valstiis policija neskrien pakalj katram ar atveertu alus&kokteilja pudeli vai viina glaazi. Policija soda cilveekus, kas tieshaam smagaa alokohola reibumaa apdraud sabiedriibu vai kaut ko bojaa.
Savukaart Latvaanijas pashvaldiibas policistiem ir pieteikts, ka jaabuut vismaz dazhiem protokoliem pa dienu, lai priekshnieciiba redz, ka straadaa un tad nu iet kaa asinssunji un meklee, kur nu kaads mieriigi parkaa, nevienam netrauceejot, dzer savu alinju u.tml. Tajaa pashaa laikaa situaacijaas, kad kaadu sit nost vai kaadaa pritonaa narkomaani duras, tur policijas nav un nebuus. Jo galvenais jau ir protoklu skaits nevis izdariitaa lietderiiba.
Luukasam vajadzeetu piedomaat pie taa, kaa optimizeet savas vadiitaas iestaades darbu un funkcijas, nevis baarstiit stulbas fraazes.