Par vīrieša piekaušanu līdz nāvei aizdomās turamo policistu atstādina no amata , Mixnews.lv

Par vīrieša piekaušanu līdz nāvei aizdomās turamo policistu atstādina no amata

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 7. janvārī plkst. 12:35

Par vīrieša piekaušanu līdz nāvei aizdomās turamais Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa inspektors Salvis Tihanovskis uz izmeklēšanas laiku ir atstādināts no amata pienākumu pildīšanas, ziņo LETA.

Šis policists sabiedrībā pazīstams kļuva pēc tam, kad piedalījās spēļu zāles "Fēnikss" aplaupītāju aizturēšanā Jēkabpilī. Viņš saņēma titulu "Gada jēkabpilietis" un "Gada policists".

Kā pastāstīja Jēkabpils policijas iecirkņa priekšnieks Zigmunds Januševskis, viņa kompetencē neesot lemt par šo apbalvojumu, kā arī sociālo garantiju noņemšanu, taču jebkurā gadījumā par to varētu lemt tikai pēc notiesājoša sprieduma stāšanās spēkā.

Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs ("Jēkabpils reģionālā partija") atzina, ka pašvaldības saistošajos noteikumos par goda nosaukuma "Gada jēkabpilietis" piešķiršanu līdz šim nav bijusi atrunāta kārtība, kādā šis nosaukums varētu tikt noņemts.

Goda nosaukumu "Gada jēkabpilietis" piešķir jēkabpiliešiem, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu pilsētas attīstībā, ar savu rīcību guvuši atzinību pilsētas iedzīvotāju vidū, kuru vārds un darbi izskanējuši aiz Jēkabpils robežām.

2011.gada 25.janvārī Tihanovskis bija iesaistīts spēļu zāles "Fēnikss" aplaupīšanas lietas atklāšanā un noziedznieku aizturēšanā. Toreiz apšaudē viņš guva smagu ievainojumu, kas gandrīz laupīja viņam dzīvību.

2011.gadā Jēkabpilī pilsētas svētkos Tihanovskis un otrs apšaudē cietušais policists Rims Šveds tika atzīti par "Gada jēkabpiliešiem" un saņēma pašvaldības apbalvojumus. Pēc tam Tihanovskis kļuva arī par Gada policistu.

Aizdomās par kāda 58 gadus veca vīrieša piekaušanu līdz nāvei aizvadītā gada 29.decembrī tiek turēts arī Tihanovska brālēns, Jēkabpils cietuma apsargs Kaspars Tihanovskis, un kāda sieviete.

29.decembrī agri no rīta Jēkabpils policijas darbinieki no ārstniecības iestādes saņēma ziņas, ka ir nomiris iepriekšējā dienā ievests smagi piekauts pacients. Policisti sāka šo gadījumu izmeklēt un atklāja, ka konflikta saknes meklējamas kādā 27.decembra notikumā, kad policisti bija saņēmuši izsaukumu uz sadzīvisku konfliktu.

Toreiz notikuma vietā likumsargi atklāja, ka cietušajai sievietei izcēlies strīds ar 58 gadus vecu paziņu, kurš konflikta laikā viņai nodarījis miesas bojājumus. Kad policisti aicināja sievieti rakstīt iesniegumu, viņa atbildēja, ka nevēlas to darīt.

Kā liecina izmeklēšanā iegūtā informācija, nākamajā dienā par notikušo uzzināja sievietes bijušais draugs - 38 gadus vecs Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) darbinieks. Vēloties pārmācīt uzbrucēju, viņš kopā ar savu brālēnu - 33 gadus vecu Jēkabpils iecirkņa darbinieku - un vēl kādu 35 gadus vecu sievieti Jēkabpilī uzmeklējis 58 gadus veco kungu un piekāvis viņu.

Izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka abi vīrieši nozieguma izdarīšanas brīdī bija smagā alkohola reibumā. Vēlāk cietuma uzraugs kopā ar policistu cietušo ievietoja automašīnas bagāžas nodalījumā, aizveda uz nomaļu vietu un pēc atkārtotas fiziskas iespaidošanas pameta, neziņojot par notikušo mediķiem, noskaidrots izmeklēšanā. Vēlāk tajā pašā dienā cietušais nonāca ārstniecības iestādē, taču 29.decembra rītā no gūtajām traumām nomira.

Izmeklējot šo gadījumu, Jēkabpils policijas iecirkņa darbinieki nāca uz pēdām savam kolēģim un jau minētajam cietuma uzraugam, kā arī 35 gadus vecajai sievietei, kura, pēc pašreizējās informācijas, aktīvas darbības neveica, taču viņa neziņoja par notikušo noziegumu. Visas trīs personas tika aizturētas.

Kriminālprocesu, kas sākts saistībā ar minēto noziegumu, izmeklē VP Iekšējās drošības biroja darbinieki.

30.decembrī tiesa nolēma apcietināt abus aizdomās turamos vīriešus. Aizdomās turamajai sievietei piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Foto: ceturtdiena.lv

Komentāri