Jelgavā no mucas noplūdusī viela, iespējams, ir rūsas pārveidotājs; apdraudējuma veselībai neesot, Mixnews.lv

Jelgavā no mucas noplūdusī viela, iespējams, ir rūsas pārveidotājs; apdraudējuma veselībai neesot

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 8. janvārī plkst. 12:56

Otrdien Jelgavā no kādas cisternas Staļģenes ielā noplūdusī viela varētu būt rūsas pārveidotājs, taču tas vēl jāapstiprina ekspertīzē. Noplūdis bija niecīgs daudzums vielas un nav pamata bažām par apdraudējumu iedzīvotāju veselībai, ziņo LETA.

Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis sacīja, ka trīs kubikmetru tilpuma muca bijusi gandrīz tukša. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Jelgavas daļas komandieris Aleksandrs Koržeņevskis tikmēr informēja, ka ir noņemta piesārņotā augsnes virskārta piecu centimetru biezumā - kopumā 120 litri piesārņotās augsnes.

Tāpat savākti 100 litri piesārņotā ūdens. To, ka muca bijusi gandrīz tukša un noplūdis neliels daudzums vielas, apliecināja arī VUGD pārstāvis. Tā kā sākumā nebija skaidrības par to, cik lielu bīstamību var radīt noplūdusī viela, sadarbībā ar pašvaldības policiju tikuši evakuēti arī tuvējo privātmāju iedzīvotāji, piebilda Koržeņevskis.

Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktors atzina, ka viela bijusi ar nepatīkamu smaku, taču bažām par apdraudējumu iedzīvotāju veselībai neesot pamata. Pagaidām vēl nav noskaidrots, kurš mucu izmetis uz lauka, taču reģionālajai vides pārvaldei esot pamats uzskatīt, ka vainīgais visdrīzākajā laikā tiks noskaidrots.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka otrdien pl.16:46 Jelgavas reģionālajā vides pārvaldē tika saņemta telefoniska informācija, ka Jelgavā Staļģenes ielā pie Kalnakroga kapiem atrodas cisterna, no kuras laukā sūcas emulsija ar nepatīkamu smaku.

Valsts vides dienesta speciālisti, ierodoties notikuma vietā, pārliecinājās, ka no cisternas, uz kuras bija salasāms uzraksts krievu valodā "bīstami", aptuveni 0,3 līdz 0,7 metru platībā ir noplūdusi brūna emulsija ar baltiem lāsumiem virspusē. Vides dienesta darbinieki pārliecinājās arī par smakas esamību.

VUGD darbinieki norobežojuši teritoriju, novērsuši noplūdi un savākuši izplūdušo vielu, noņemot augsnes virskārtu.

Valsts vides dienests notikuma vietā noņemtos paraugus noplūdušās vielas satura noteikšanai ir nodevis Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) laboratorijai.

Komentāri