Policija operatīvi noskaidro skolnieku jokdari, kurš draudējis uzspridzināt skolu, Mixnews.lv

Policija operatīvi noskaidro skolnieku jokdari, kurš draudējis uzspridzināt skolu

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 9. janvārī plkst. 17:16

Aknīstes novada Asares pagastā policijas darbinieki operatīvi noskaidrojuši skolnieku, kurš jokojoties informējis, ka ienesis skolā granātu un to uzspridzināšot.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece, ceturtdien ap pl.9:20 Jēkabpils policijas iecirkņa darbinieki saņēma no Ancenes pamatskolas informāciju par to, ka vienam no skolēniem somā it kā esot granāta un viņš ar to draudējis uzspridzināt skolu.

Bērnu savstarpējās sarunas laikā šādu izteikumu dzirdējusi kāda skolotāja un nekavējoties par to informējusi policijas darbiniekus.

Operatīvo dienestu - policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta - pārstāvji no mācību iestādes telpām evakuēja 35 skolēnus un vienpadsmit pieaugušos.

Notikuma vietā strādāja arī policijas kinologs ar dienesta suni, pārbaudes laikā sprādzienbīstams priekšmets skolā netika atrasts.

Policijas darbinieki noskaidrojuši arī skolnieku, kurš jokojoties izteicis šādu informāciju. Noskaidrots, ka skolnieks mācās 7.klasē, ir 13 gadus vecs un iepriekš vairākas dienas nav bijis skolā.

Skolnieks paskaidrojis, ka gribējis tikai pajokot un nevarējis pat iedomāties, ka saruna tikšot uztverta tik nopietni un būšot šādas sekas.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231.1 panta "Par apzināti nepatiesu paziņojumu par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu iestādē, uzņēmumā vai citā objektā vai novietošanu iestādes, uzņēmuma vai cita objekta ārpusē", kas paredz sodu ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tā kā skolēns vēl nav sasniedzis 14 gadu vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība, tiks lemts par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu.

Komentāri