Zolitūdes traģēdija: Ir skaidrība par iespējamo aizdomas turēto loku, Mixnews.lv

Zolitūdes traģēdija: Ir skaidrība par iespējamo aizdomas turēto loku

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 9. janvārī plkst. 21:04

Darbs pie Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas turpinās, un pašlaik izmeklētājiem jau ir "kaut kāda skaidrība" par iespējamo aizdomās turēto personu loku, bet darba apjoms aizvien ir milzīgs, Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" atzina ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Kalnmeiers pastāstīja, ka 7.janvārī notika kārtējā Zolitūdes traģēdijas lietas apspriešana Ģenerālprokuratūrā, pašlaik izmeklēšana norit raiti, ir paveikts liels darba apjoms, un tagad jāapskata izņemtie materiāli.

Pēc ģenerālprokurora teiktā, drīzumā izmeklēšanas ietvaros tiks norīkotas ekspertīzes gan Latvijā, gan ārvalstīs. Tomēr šim procesam jānotiek korekti, lai prokuratūras ekspertīžu rezultātus neviens neapstrīdētu.

"Mēs rēķināmies ar to, ka jebkurš ekspertu atzinums tiks apstrīdēts no potenciāli aizdomās turamās personas vai apsūdzētās personas, un tās piesaistīs sev tik pat augstas kvalifikācijas ekspertus, kas mēģinās visus šos atzinumus apstrīdēt. Tamdēļ nevaram pieļaut pārlieku steigu. Darbam ir jābūt kvalitatīvam, lai arī šie rezultāti būtu kvalitatīvi," sacīja Kalnmeiers.

Viņš atzina, ka principā zināma skaidrība par potenciālo aizdomās turamo loku ir, taču plašāk viņš to nekomentēja, "lai lieki netracinātu sabiedrību, bet kā jau es teicu, informācijas apjoms ir milzīgs". "Ir precīzi noteikti virzieni uz kuriem ir jāstrādā un uz ko strādājam, bet tas nenozīmē, ka pārējās versijas jau būtu atmestas," piebilda Kalnmeiers.

Šobrīd izmeklēšanas komanda turpina darbu pie visu versiju izpētes. Tas tiks darīts līdz brīdim, kamēr būs pilna pārliecība, ka kādu no tām var atmest. Lai arī iepriekš vairākkārt medijos izskanējuši pārmetumi, ka darbs ir lēns, ģenerālprokuroram pret to nav iebildumu.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka novembra nogalē Zolitūdē darbadienas vakarā sabruka veikala "Maxima" ēkas jumts, rezultātā gāja bojā 54 cilvēki, vairāki tika ievainoti.

Komentāri