Par bruņotu laupīšanu Rēzeknē pie kriminālatbildības saukts noziedznieks Tokaho, Mixnews.lv

Par bruņotu laupīšanu Rēzeknē pie kriminālatbildības saukts noziedznieks Tokaho

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 14. janvārī plkst. 14:01

Pie kriminālatbildības ir saukts pērn rudenī par bruņotu laupīšanu aizturētais un vairākkārt tiesātais Ralfs Tokaho.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga, 9.janvārī Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors uzrādījis apsūdzību vīrietim par Rēzeknē izdarītu bruņotu laupīšanu. Persona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 233.panta otrās daļas, 176.panta ceturtās daļas, 269.panta pirmās daļas, 175.panta trešās daļas un 143.panta pirmās daļas.

Šie panti paredz atbildību par noziedzīgiem nodarījumiem pret pārvaldības kārtību un noziedzīgiem nodarījumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību. Tāpat tajos paredzēta kriminālatbildība par zādzību, laupīšanu un personas dzīvokļa neaizskaramības pārkāpšanu.

Saskaņā ar apsūdzību apsūdzētā persona novēroja kādu autoservisu Rēzeknē, kur pēc kāda laika izdarīja laupīšanu, lietojot šaujamieroci. Pēc izdarītā noziedzīgā nodarījuma apsūdzētais brauca ar nolaupītu automašīnu un, bēgot no policijas patruļas, izraisīja ceļu satiksmes negadījumu.

Tur apsūdzēto vīrieti panāca policijas darbinieki, bet apsūdzētais, lietojot šaujamieroci, izdarīja uzbrukumu policijas darbiniekiem un nolaupīja policijas automašīnu.

Saistībā ar izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem apsūdzētais bēguļoja no policijas Rēzeknes novadā un pilsētā, līdz policijas darbinieki viņu aizturēja.

Apsūdzētajam tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums. Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

LETA jau ziņoja, ka operatīvo meklēšanas pasākumu rezultātā ilgāk nekā pusotru nedēļu bēguļojušo, par bruņotas laupīšanas veikšanu meklēto 1965.gadā dzimušo Tokaho policijas darbinieki sadarbībā ar robežsargiem operatīvo meklēšanas pasākumu rezultātā aizturēja pērn 4.septembrī ap pusnakti Rēzeknes apkaimē kādā neapdzīvotajā vasarnīcas mājā. Aizturēšanas brīdī pie Tokaho tika atrasts un atsavināts šaujamierocim līdzīgs priekšmets. Apstiprinājās arī informācija par to, ka Tokaho bijis ievainots, tāpēc pēc aizturēšanas viņš nodots mediķu aprūpē palīdzības sniegšanai.

Jau ziņots, ka pērn 23.augustā Rēzeknes pusē aizdomās par bruņotas laupīšanas veikšanu tika sākta 1965.gadā dzimušā Tokaho meklēšana. Viņš šajā dienā ap plkst.17 bija iegājis kādā autoservisā Rēzeknē un, piedraudot ar apgrieztai medību bisei līdzīgu priekšmetu, sasējis servisa darbinieku, bet pēc tam nolaupījis automašīnu "Audi Q7".

Brīdi vēlāk pilsētā šo automašīnu, kad tā ievērojami pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, pamanīja Ceļu policijas ekipāža, bet autovadītājs nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām, sāka bēgt un avarēja. Pēc avārijas laupītājs ceļu policistiem piedraudēja ar ierocim līdzīgo priekšmetu un atņēma viņiem trafarēto dienesta automašīnu. Valsts policijas Iekšējās drošības birojs nav konstatējis pārkāpumus policistu rīcībā. Tokaho iepriekš ir vairākkārt tiesāts par bruņotām laupīšanām un pēdējo reizi no ieslodzījuma atbrīvojies šā gada pavasarī, kur par 17 laupīšanu epizodēm izcietis 6,5 gadu sodu ieslodzījumā.

Bēguļojošais noziedznieks bija izsludināts arī starptautiskajā meklēšan

Komentāri