Olaines dūrēja krimināllietā izmantos melu detektoru, Mixnews.lv

Olaines dūrēja krimināllietā izmantos melu detektoru

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 14. janvārī plkst. 18:26

Rīgas rajona tiesa otrdien uz nenoteiktu laiku atlika krimināllietas izskatīšanu, kur par sešu cilvēku saduršanu Olainē ir apsūdzēts Vitālijs Rubens. Lieta tika atlikta, lai veiktu poligrāfisko ekspertīzi jeb melu detektoru, ziņo LETA.

Lietas izskatīšanas datums tiks nozīmēts uzreiz pēc ekspertīzes rezultātu noskaidrošanas.

Iepriekš pērn novembrī lietā tika nopratināti liecinieki. Viens no lieciniekiem, pie kura četras dienas dzīvojis apsūdzētais, Rubenu raksturoja kā draudzīgu un miermīlīgu. Tiesas sēdē liecinieks stāstīja, ka Rubenu pazīst sen. Abi iepazinušies Olaines bārā, kas atrodas netālu no tirgus.

Liecinieks skaidroja, ka Rubens pie viņa ieradies kopā ar bijušo darba kolēģi Igoru, kurš neesot bijis visai laipns. Abi ciemiņi prasījuši naktsmājas, bet liecinieks piekritis ielaist vienīgi apsūdzēto. Tā arī Rubens pie liecinieka nodzīvojis četras dienas.

Liecinieks ar Rubenu dzīvoklī neesot lietojis alkoholiskos dzērienus. Liecinieks dažreiz atstājis apartamentus, lai iegādātos pārtiku, bet to, ka apsūdzētais būtu gājis ārā, viņš neatcerējās. Liecinieks gan norādīja, ka ir nedzirdīgs, tāpēc varēja nemanīt, ka paziņa iziet.

Liecinieks apgalvoja, ka ar Rubenu neko daudz nekomunicēja, lielākoties abi skatījušies televizoru, ēduši un pīpējuši, kā arī dažbrīd aprunājušies par nebūtiskām tēmām. Liecinieks stāstīja, ka viņam mājās pie zvejas rīkiem bijis nazis, taču Rubens to nav varējis zināt.

Kāds Rubena ģimenes draugs tiesā pastāstīja, ka apsūdzētajam esot bijušas problēmas ar azartspēlēm - cita starpā viņš nospēlējis dzīvokli Rīgas centrā un ģimenei piederošu vasarnīcu Jūrmalā.

Tiesai novembrī bija paredzēts iztaujāt trīs lieciniekus, bet noklausīties izdevās tikai divus. Liecināja arī pusaudze, kurai ar draudzeni izdevās paglābties no apsūdzētā iespējamā uzbrukuma. Draudzene nevarēja piedalīties liecības sniegšanā, jo pārcēlusies uz dzīvi Vācijā.

Saskaņā ar apsūdzību 1966.gadā dzimušais vīrietis, atrodoties Olaines pilsētas centrā, laupīšanas nolūkā skrējis cilvēkiem klāt no mugurpuses un dūris viņiem ar nazi, nodarot smagus, dzīvībai bīstamus miesas bojājumus.

Vairāki uzbrukumi gan izrādījušies nesekmīgi - cietušajiem nav bijis naudas vai arī viņi aizbēguši, turpretim "veiksmīgajos" uzbrukumos vīrietis vienā gadījumā ieguvis pusotra lata laupījumu, bet otrā - 40 latus, liecina apsūdzība.

Prokuratūra iespējamam uzbrucējam cēlusi apsūdzību pēc Krimināllikuma (KL) 125.panta 1.daļas par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, pēc KL 176.panta 1.daļas par laupīšanu un pēc KL 176.panta 4.daļas par laupīšanu, ja tā saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ja tā izraisījusi citas smagas sekas.

Pēdējais no šiem nodarījumiem ir vissmagākais, un par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Pats apsūdzētais pirmstiesas izmeklēšanā savu vainu prokuratūras inkriminētajos noziegumos neatzina. Stacionārajā psihiatriskajā ekspertīzē viņš tika atzīts par pieskaitāmu.

2012.gada 16.decembra vēlā vakarā Olainē uz ielas tika sadurti seši vientuļi gājēji - divas sievietes un četri vīrieši. Aizdomās par šiem uzbrukumiem policija nākamajā dienā aizturēja 1975.gadā dzimušu Olaines iedzīvotāju, tomēr vēlāk izrādījās, ka viņš nav īstais uzbrucējs. Šis aizturētais, pēc policijas domām, bija uzbrucis kādam citam vīrietim apmēram pirms nedēļas, taču cietušais policijā nebija vērsies.

Turpinot izmeklēšanu, tās pašas dienas vakarā policija aizdomās par sešiem minētajiem uzbrukumiem Olainē aizturēja 1966.gadā dzimušu agrāk netiesātu vīrieti.

Komentāri