Kriminālpolicijas priekšnieks aicina atjaunot publisku izmeklēšanu Zolitūdes traģēdijas cēloņu vētīšanai, Mixnews.lv

Kriminālpolicijas priekšnieks aicina atjaunot publisku izmeklēšanu Zolitūdes traģēdijas cēloņu vētīšanai (1)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 15. janvārī plkst. 12:27

Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins aicināja Saeimas deputātus atjaunot publisku izmeklēšanu Zolitūdes traģēdijas cēloņu vētīšanai, ziņo LETA.

Kā trešdien Saeimas Pieprasījumu komisijā atzina Grišins, policija bija ļoti gandarīta par to, ka pērnā gada nogalē tika izveidota sabiedriskā komisija bijušā Satversmes aizsardzības biroja vadītāja Jāņa Kažociņa vadībā traģēdijas iemeslu vētīšanai. "Jūs kā Saeimas deputāti varētu aktualizēt varbūt citādā formātā publisku izmeklēšanu, kas nav policijas izmeklēšanas priekšmets," uzsvēra Kriminālpolicijas priekšnieks.

Viņš atgādināja, ka šī traģēdija ir daudz plašāka "nekā tikai vienas skrūves jautājums". Grišins arī uzsvēra, ka policija savā izmeklēšanā neatrisinās sliktas paražas un tradīcijas būvniecības nozarē.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka valdība tika nolēmusi izveidot komisiju, kuras uzdevums būtu izvērtēt Zolitūdes traģēdijas tiešos un netiešos cēloņus, glābšanas darbu un traģēdijas seku likvidēšanas procesu, atbildīgo dienestu un amatpersonu rīcības efektivitāti, kā arī normatīvā regulējuma darbības efektivitāti būvniecības, publisko iepirkumu un civilās aizsardzības jomā saistībā ar Zolitūdes traģēdiju.

Komisijā tika apstiprināti četri locekļi - bijušais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Kažociņš, bijusī tiesnese Ināra Šteinerte, uzņēmēja Baiba Rubesa un "Sabiedrības par atklātību - Delna" pārstāve Inese Voika.

Atklājoties komisijas darba tāmei, kura uzrādīja ievērojamus tēriņus atalgojumam, pirmais par atkāpšanos no komisijas paziņoja tās vadītājs Kažociņš, kurš norādīja, ka ir zaudējis sabiedrības atbalstu un apdraudējis komisijas turpmāko darbu. Tādu pašu lēmumu pieņēma arī Rubesa un Voika.

Demisionējušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) iepriekš skaidroja, ka situācijā, kad gandrīz visi Zolitūdes traģēdijas sabiedriskās izmeklēšanas komisijas locekļi ir atkāpušies vēl pirms komisijas darba sākšanas, nav redzama iespēja, ka komisija varētu turpināt darbu.

Komentāri 1
Karlapirms 5 gadiem
Tai komisija vajag ielikt nushakovu, aamerikosu un protam lenbergsu.
Tikai algu nedrikst maksat.
Un tad jus redzesiet, ka vainigi bus pasi pirceji.