Ziņo par viltotu eiro monētu ar Mildas attēlu; policijā vērsties atsakās, Mixnews.lv

Ziņo par viltotu eiro monētu ar Mildas attēlu; policijā vērsties atsakās

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 16. janvārī plkst. 20:37

Rīgā konstatēta pirmā, iespējams, viltotā Latvijas eiro monēta ar tautumeitas jeb tā dēvētās Mildas attēlu, taču vīrietis, kura rīcībā šī monēta nonākusi, policijā nevērsīsies, jo grib paturēt to kā suvenīru, ceturtdien vēsta TV3 ziņas.

Uz monētas atveidotie elementi ir visai neskaidri, un, pavelkot monētas malu pret papīra lapu, paliek netīras, pelēcīgas švīkas. Monēta esot izgatavota no nekvalitatīva metāla sakausējuma un, visticamāk, mājas apstākļos.

Monētas īpašnieks TV3 ziņām atklāja, ka aizdomīgā naudas vienība viņam izdota vienā no Āgenskalna lielveikaliem kā atlikums par pirkumu. Vīrietis monētu nevēlas atdod policijai, jo grib to saglabāt par piemiņu. Tomēr viņš nolēmis parādīt monētu publiski, lai citi cilvēki "neuzķertos".

Policijas pārstāvis Raitis Kalnačs, aplūkojot monētas attēlu, TV3 ziņām atzina, ka tas izskatās pēc viltojuma. To, ka nauda saņemta no kasiera rokas, Kalnačs vērtēja kā nepatīkamu faktu, jo šādu viltojumu kasierim vajadzētu atpazīt.

Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA apstiprināja, ka policija oficiālu iesniegumu par iespējamo viltojumu nav saņēmusi.

Latvija 1.janvārī pievienojās eirozonai. Šā gada pirmajās divās nedēļās Latvijā ir konstatētas trīs viltotas vai aizdomīgas eiro banknotes - viena Latvijas Bankā un divas Valsts policijā.

Tā Liepājā 1.janvārī kāds iedzīvotājs mēģinājis samainīt naudu, dodot bankas darbiniekam viltotu 100 latu banknoti. Savukārt 2.janvārī Talsos kādā veikalā mēģināts norēķināties ar, iespējams, viltotu 10 eiro banknoti.

Policija no kādas Talsu veikala pārdevējas bija saņēmusi informāciju par to, ka trīs jaunietes ar aziātiskiem sejas vaibstiem par pirkumu mēģinājušas norēķināties ar, iespējams, viltotu eiro banknoti.

Savukārt par viltotām Latvijas eiro monētām policijai vēl neviens oficiāli nav ziņojis.

Komentāri