KNAB rosina sākt kriminālprocesu pret VUGD amatpersonu par kukuļošanu, Mixnews.lv

KNAB rosina sākt kriminālprocesu pret VUGD amatpersonu par kukuļošanu

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 21. janvārī plkst. 11:07

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nosūtījis 2013.gada novembra sākumā sāktā kriminālprocesa materiālus par Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas iespējamo kukuļa pieprasīšanas un pieņemšanas faktu, ziņo LETA.

Kā informēja KNAB pārstāve Inta Šaboha, izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka VUGD amatpersona pērn novembra sākumā pieprasīja kukuli no kādas valsts akciju sabiedrības darbinieka, lai pēc ugunsdrošības pārbaudes veikšanas netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par konstatētajiem ugunsdrošības pārkāpumiem šīs valsts akciju sabiedrības telpās un teritorijā.

Pēc tam VUGD amatpersona pieņēmusi no valsts akciju sabiedrības darbinieka iepriekš pieprasīto kukuli.

KNAB izmeklētājs rosina sākt kriminālvajāšanu pret VUGD amatpersonu par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu pēc Krimināllikuma 320.panta trešā daļas.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, iekams tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Komentāri