Fotogrāfam Ilmāram Znotiņam nozagta fototehnika 15 000 eiro vērtībā, Mixnews.lv

Fotogrāfam Ilmāram Znotiņam nozagta fototehnika 15 000 eiro vērtībā

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 22. janvārī plkst. 18:15

Fotogrāfam Ilmāram Znotiņam no automašīnas Rīgā, Noliktavas ielā, pagājušās nedēļas nogalē nozagta profesionālā fototehnika 15 000 eiro vērtībā, aģentūrai LETA apstiprināja fotogrāfs.

Viņš pastāstīja, ka par notikušo ir vērsies policijā.

Pēc sociālajā tīklā "Facebook" ievietotās informācijas, Znotiņa automašīnai ticis izsists stikls un no tās ir nozagtas divas "Nikon" fotokameras, trīs "Nikkor" foto objektīvi, zibspuldze un akumulators, kā arī dators "Macbook Pro".

Kā pavēstīja fotogrāfs, svētdien, 19.janvārī, ap pl.13:00 viņš novietoja automašīnu Noliktavas ielā un devās uz "Arsenālu" fotografēt Kristiana Boltanska personālizstādi. Pēcāk radās nepieciešamība uz īsu brīdi aiziet līdz "Rīga 2014" birojam Rīgas Kongresu namā. Tā kā fototehnika bija smaga, tā tika atstāta automašīnā.

"Es smago somu noliku nevis redzamā vietā uz sēdekļa, bet gan bagāžniekā zem pārsega un pēc desmit minūtēm biju atpakaļ. Pa to laiku jau viss bija noticis," teica Znotiņš.

"Pieņemu, ka kāds noskatījies, ka ievietoju tehniku bagāžniekā," sacīja fotogrāfs, piebilstot, ka viņam ne prātā neienāca, ka vietā starp parlamentu un Latvijas Banku varētu gadīties kas tāds.

Znotiņš minēja, ka lielākā vērtība, kas zudusi, ir portatīvajā datorā esošā informācija un fotogrāfijas no "Grāmatu draugu ķēdes", kas bijis vēsturisks un neatkārtojams notikums.

Savukārt Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA apstiprināja, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirknī 19.janvārī saņemts iesniegums par profesionālas fototehnikas zādzību un par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas - par zādzību, ja tā izdarīta no transportlīdzekļa. Par nodarījumu paredzēta brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem.

Sadovskis norādīja, ka patlaban notiek izmeklēšana un aizdomās turamo pagaidām nav.

Foto: no vietnes photographyreview.com

Komentāri