Rīgā atkal aktivizējušies krāpnieki; norēķinās ar eiro suvenīrbanknotēm, Mixnews.lv

Rīgā atkal aktivizējušies krāpnieki; norēķinās ar eiro suvenīrbanknotēm

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 22. janvārī plkst. 18:27

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt vērīgiem, jo šonedēļ Rīgā atkal konstatēti divi gadījumi, kad krāpnieki norēķinājušies ar neīstām eiro banknotēm, informē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde.

Pirmdien Latgales priekšpilsētā kāds vīrietis lombardā, pērkot 160 eiro vērtu gredzenu, norēķinājās ar divām 100 eiro suvenīrbanknotēm. Lai gan uz šīm banknotēm bija norādes, ka tās ir suvenīri un nav paredzētas kā maksāšanas līdzeklis, lombarda darbinieks šos uzrakstus nepamanīja un banknotes pieņēma, kā arī izdeva 40 eiro atlikumu.

Savukārt otrdien policijā vērsās kāds iedzīvotājs, kurš paziņoja, ka pārdevis preci svešai personai un pretī saņēmis aploksni ar 170 eiro. Pēc darījuma veikšanas cietušais konstatēja, ka banknotes nav īstas, bet kopētas uz krāsainā printera.

Lai izvairītos no līdzīgām situācijām, Valsts policija aicina iedzīvotājus rūpīgi apskatīt katru saņemto eiro banknoti, kā arī iepazīties ar eiro pretviltošanas pazīmēm.

Latvija 1.janvārī pievienojās eirozonai. Līdz šim Latvijā ir konstatētas trīs viltotas vai aizdomīgas eiro banknotes - viena Latvijas Bankā un divas Valsts policijā.

Rīgā arī konstatēta pirmā, iespējams, viltotā Latvijas eiro monēta ar tautumeitas jeb tā dēvētās Mildas attēlu, taču vīrietis, kura rīcībā šī monēta nonākusi, policijā nevērsīsies, jo grib paturēt to kā suvenīru, pagājušā ceturtdienā vēstīja TV3 ziņas.

Valsts policija arī ziņo, ka Rīgā, Āgenskalna tirgū, pagājušā svētdienā kāds vīrietis un sieviete norēķinājušies par preci ar Krievijā izgatavotu 100 eiro suvenīra banknoti, kas nav maksāšanas līdzeklis.

Pārdevēja banknoti pieņēma un izdeva krāpniekiem atlikumu. Līdzīgs gadījums konstatēts vēl kādā tirdzniecības vietā Rīgā, kur vīrietis par pirkumu mēģināja norēķināties ar 100 eiro suvenīra banknoti, bet pārdevējs suvenīra banknoti atpazina un izsauca policiju. Aizturētais vīrietis nogādāts policijas iecirknī.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas galvenais inspektors Raitis Kalnačs norāda, šādi gadījumi ir sastopami visā Eiropā. Krāpšanā izmantotās suvenīru banknotes parasti ir izgatavotas Krievijā, un brīdinājuma teksti uz tām ir krievu valodā.

Valsts policijā arī vērsušies divi iedzīvotāji, kuru apkrāpšanai izmantoti sludinājumu portāli.

Krāpnieki sazinājās ar cilvēkiem, kuri caur portāliem pārdeva sev piederošas mantas, un izteica vēlmi tās iegādāties. Ierodoties norunātajā vietā, krāpnieki par pirkumu norēķinājās ar aploksnēs ievietotām banknotēm. Atverot aploksnes, cietušie konstatēja, ka tajās ievietotas kopētas eiro banknotes.

Foto: Valsts policija

Komentāri